03:43 27 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Sportivele de la CSS1 Constanţa au urcat pe podium la Campionatul Naţional de spadă

25 Jan, 2019 00:00 1994 Marime text
Rezultat important pentru echipa feminină a CSS1 Constanţa, care, la Campionatul Naţional rezervat cadetelor, de la Bucureşti, a cucerit medalia de bronz. În formula Anja Bleandă, Andreea Niculai şi Daria Olteanu (antrenori, Ion Niţulescu şi Monica Marinescu), sportivele constănţene au ocupat treapta a treia a podiumului după victoria cu 45-38 cu LPS Craiova 1. Campioană a devenit CSA Steaua 1, iar argintul i-a revenit formaţiei CS Dinamo. CS Farul Constanţa (antrenoare, Mihaela Ion) s-a clasat pe poziţia a şaptea, din echipă făcând parte Theodora Ion, Ştefania Iordachi, Elena Nurciu şi Mara Ismăileanu.

În întrecerea pe echipe a cadeţilor, CS Farul Constanţa (Matheo Buzbuchi, Horia Nistor, Andrei Papp, Dimu Purcărea) a fost a opta formaţie, în vreme ce la individual Andrei Papp s-a situat pe locul şase.

Sursa foto: Facebook