06:11 27 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Socoteli incheiate inaintea pauzei

23 Oct, 2003 00:00 580 Marime text

Gloria Bistrita - Electrica Dobrogea Constanta 3-1 (3-0)

Divizionara B de fotbal Electrica Dobrogea Constanta a parasit ieri "Cupa Romaniei", fiind eliminata de Gloria Bistrita in optimile de finala ale amintitei competitii. Gruparea de pe litoral a cedat in capitala, pe teren neutru (stadion Inter Gaz), cu scorul de 3-1, dupa ce la pauza adversara sa marcase toate cele trei goluri. Fotbalistii Gloriei au deschis repede scorul. Era minutul 7 cand Cornea inscria in poarta lui Vlas, peste alte sase minute Mandrean ridicand scorul la 2-0. Pana sa se intre la cabine, Gloria a mai punctat inca o data prin Costin in minutul 42, incheind, practic, socotelile dupa primele 45 de minute de joc. La reluare, bistritenii nu au mai fortat, astfel ca Electrica Dobrogea si-a creat cateva ocazii de gol, la una dintre acestea St. Ciobanu reusind golul victoriei. Formatia noastra paraseste competitia cu capul sus, ea reusind sa elimine in "saisprezecimi" pe FCM Bacau (scor 1-0), reusind astfel o performanta pe care Farul, cealalta reprezentanta dobrogeana in turul precedent, nu a reusit-o, fiind eliminata atunci de divizionara C CS Otopeni. Electrica Dobrogea: Vlas - Comanasi (Grigorov), M. Posteuca (46 V. Roman), Dragoi, Elca, Maciuca - Culeafa, G. Pitu, Gechereanu - Ferenti (64 Papazicu), St. Ciobanu.