06:48 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Sferturile de finala ale "Cupei Romaniei"

19 Jun, 2004 00:00 1309 Marime text
Miercuri s-au disputat cele doua partide din turul al treilea al fazei pe judet a "Cupei Romaniei" la fotbal, editia 2004-2005. Cele doua intalniri s-au incheiat cu urmatoarele rezultate: Axiopolis Cernavoda - Viitorul Cobadin 7-1 si FC Eforie - Prima 02 Agigea 0-5. Astazi se vor desfasura partidele din sferturile de finala. Iata care este programul: Recolta Negru Voda - Perla Basarabi, Vointa Siminoc - Rapid Ovidiu, Fulgerul Chirnogeni - Farul Tuzla, Prima 02 Agigea - Axiopolis Cernavoda. Toate jocurile au ca ora de start ora 11.00. In cazul in care dupa 90 de minute scorul va fi egal, castigatoarea se stabileste dupa prelungiri si lovituri de departajare. Castigatoarele celor patru partide de azi vor juca in semifinalele fazei pe judet, miercuri, de la ora 17.00. Pentru sambata viitoare este programata finala. Castigatoarea fazei pe judet va reprezenta Constanta la faza nationala a "Cupei Romaniei" la fotbal, programata in luna iulie.