01:31 03 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Se incurca treaba!

18 May, 2002 00:00 1010 Marime text

"Cupa Presei Ciucas"

Inca o data s-a dovedit ca in grupa B a "Cupei Presei Ciucas" la fotbal evolueaza cele mai echilibrate echipe. Surprizele au continuat si in cea de-a patra etapa, lupta pentru calificarea in "sferturi" continuand pana la ultimul meci. Cea mai mare surpriza s-a consemnat la meciul ZIUA de Constanta - Radio Constanta 1-1, dar a fost foarte aproape de a se inregistra si in celelalte doua: Radio MIX - Jurnalul de Constanta 4-2 si Replica - Observator 0-1.Radio MIX - Jurnalul de Constanta 4-2 (C. Dobrin - 10; G. Vasilievici - 12; G. Mihaila - 13, 36 / I. Coman - 16; G. Gheorghe - 28). Cartonas galben: G. Mihaila. Campioana en-titre a avut un prim sfert de ora bun, materializat prin inscrierea a trei goluri, dar a scazut turatia motoarelor si s-a vazut amenintata la 3-2.ZIUA de Constanta - Radio Constanta 1-1 (A. Dinu - 25 / G. Anton - 20). Jocul mai putin bun al echipei noastre a fost contracarat cu o replica foarte buna a adversarului. Radio Constanta, care a prins poate cel mai bun meci al sau de pana acum, ne-a fost superioara in prima repriza si a reusit sa inscrie un gol pe greseala portarului I. Cehan. In a doua, adversarii au fragmentat jocul cat s-a putut, incercand sa loveasca pe contraatac. Din pacate, forma slaba a liniei noastre de atac, A. Dinu - M. Rotaru - I. Stefan, a dus la ratarea a numeroase ocazii si inscrierea unui singur gol.Replica - Observator 0-1 (V. Carja - 31). Cartonase galbene: C. Smochina, A. Olariu / M. Niculescu. Fara aportul coordonatorului V. Constantin, Observator s-a chinuit pana a obtinut aceasta victorie. Replica a jucat foarte bine si merita un egal. Forma excelenta pe care au prins-o Adinel Olariu & Co. ne face sa privim cu mare atentie meciul direct, Replica demonstrand ca nu mai este aceeasi echipa pe care o umileam in "Cupa Sperantei" cu 21-4.