Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
20:50 10 12 2018 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Sala sporturilor din Cumpăna, județul Constanța Academia Hagi 2009 și Academia Hagi 2010 au câștigat faza județeană a Memorialelor Gheorghe Ola (2009) și Gheorghe Ene (2010)

ro

02 Nov, 2018 17:09 457 Marime text
Vineri s-au încheiat, în Sala Sporturilor din Cumpăna, întrecerile fazei județene ale Memorialelor Gheorghe Ola (jucători născuți după 1 ianuarie 2009) și Gheorghe Ene (jucători născuți după 1 ianuarie 2010), potrivit academiahagi.ro 

Ambele formații ale Academiei Hagi au încheiat turneul cu victorii pe linie și au câștigat competiția.

Echipa Academiei Hagi 2009, pregătită de Cosmin Constantin (antrenor), Andrei Rotariu (antrenor cu portarii) și Constantin Mareș (director coordonator), a devenit campioana Județului Constanța după ce a dispus în finală, scor 15-1, de Kinder Constanța. Golurile constănțenilor din ultimul act au fost înscrise de Alexandru Goncear 3, Dimitrie Carabaș 3, Cosmin Mihai 3, Nicolae Caraiane 2, Sebastian Martinenco, Alesio Pambuca, David Enache, Teodor Iordache.

Academia Hagi 2010, echipă antrenată de Florin Burcea (antrenor), Andrei Rotariu (antrenor cu portarii) și Constantin Mareș (director coordonator), a disputat finala mare a Memorialului Gheorghe Ene (2009) tot contra lui Kinder Constanța, pe care a învins-o cu 4-0 prin golurile lui Tudor Popa 3 și Costa Cușu.

Academia Hagi 2009 și Academia Hagi 2010 au devenit campioanele Județului Constanța și s-au calificat la turneele zonale ale Memorialelor Gheorghe Ola (2009) și Gheorghe Ene (2010).

După disputarea finalelor organizatorii au oferit și premii speciale, trei dintre ele revenind jucătorilor Academiei Hagi.

Premii speciale Categoria 2009:

Taș Baran Emre (AS CS Farul) - Cel mai bun portar Categoria 2009
Alexandru Goncear (Academia Hagi) - Cel mai bun jucător Categoria 2009
Antonio Pascale (ACS Kinder) - Golgeter Categoria 2009


Premii speciale Categoria 2010:

Eduard Antonescu (Academia Hagi) - Cel mai bun portar Categoria 2010
Christian Curt (Academia Hagi) - Cel mai bun jucător Categoria 2010
Sebastian Nae (AS CS Farul) - Golgeter Categoria 2010



Rezultate înregistrate la Memorialele Gheorghe Ola (2009) și Gheorghe Ene (2010):

Luni, 29 octombrie 2018:

ora 9.00 Portul Constanța - Sparta Techirghiol 6-1 (2009, Grupa A)
ora 10.10 Kinder Constanța - Junior Mangalia 13-1 (2009, Grupa A)
ora 11.20 Academia Hagi - Kinder Constanța 8-1 (2010, Grupa B)
ora 12.10 Sparta Techirghiol - Junior Mangalia 1-5 (2009, Grupa A)
ora 13.20 Academia Hagi II - Kinder Constanța 3-9 (2009, Grupa A)
ora 14.30 CS Năvodari - Kinder Constanța 0-10 (2010, Grupa B)
ora 15.20 AS CS Farul Constanța - CS Năvodari 22-1 (2009, Grupa B)
ora 16.30 Victoria Cumpăna - CS Eforie 8-3 (2009, Grupa B)
ora 17.40 Academia Hagi - CS Năvodari 21-0 (2010, Grupa B)


Marți, 30 octombrie 2018:

ora 9.00 AS CS Farul Constanța - Luceafărul Constanța 9-2 (2010, Grupa A)
ora 9.50 Trophaeum Adamclisi - CS Eforie 0-9 (2010, Grupa A)
ora 10.40 CS Eforie - CS Năvodari 2-1 (2009, Grupa B)
ora 11.50 AS CS Farul Constanța - Academia Hagi 1-5 (2009, Grupa B)
ora 13.00 Luceafărul Constanța - CS Eforie 4-2 (2010, Grupa A)
ora 13.50 Trophaeum Adamclisi - AS CS Farul Constanța 0-8 (2010, Grupa A)
ora 14.40 Victoria Cumpăna - CS Năvodari 7-0 (2009, Grupa B)
ora 15.50 CS Eforie - Academia Hagi 0-24 (2009, Grupa B)


Miercuri, 31 octombrie 2018:

ora 9.00 Academia Hagi II - Sparta Techirghiol 12-0 (2009, Grupa A)
ora 10.10 Junior Mangalia - Portul Constanța 3-3 (2009, Grupa A)
ora 11.20 Trophaeum Adamclisi - Luceafărul Constanța 1-6 (2010, Grupa A)
ora 12.10 Academia Hagi II - Portul Constanța 1-2 (2009, Grupa A)
ora 13.20 Sparta Techirghiol - Kinder Constanța 0-12 (2009, Grupa A)
ora 14.30 AS CS Farul Constanța - CS Eforie 9-1 (2010, Grupa A)
ora 15.20 Victoria Cumpăna - Academia Hagi 0-12 (2009, Grupa B)
ora 16.30 CS Eforie - AS CS Farul Constanța 2-9 (2009, Grupa B)


Joi, 1 noiembrie 2018:

ora 9.00 Academia Hagi II - Junior Mangalia 4-3 (2009, Grupa A)
ora 10.10 Portul Constanța - Kinder Constanța 1-11 (2009, Grupa A)
ora 11.20 Victoria Cumpăna - AS CS Farul Constanța 0-2 (2009, Grupa B)
ora 12.30 Academia Hagi - CS Năvodari 31-0 (2009, Grupa B)


Clasament final 2009 Grupa A: 1.Kinder 12p, 2.Portul 7p, 3.Academia Hagi II 6p, 4.Junior Mangalia 4p, 5.Sparta Techirghiol 0p.
Clasament final 2009 Grupa B: 1.Academia Hagi 12p, 2.AS CS Farul 9p, 3.Victoria Cumpăna 6p, 4.CS Eforie 3p, 5.CS Năvodari 0p.
Clasament final 2010 Grupa A: 1.AS CS Farul 9p, 2.ACS Luceafărul 6p, 3.CS Eforie 3p, 4.Trophaeum Adamclisi 0p.
Clasament final 2010 Grupa B: 1.Academia Hagi 6p, 2.Kinder Constanța 3p, 3.CS Năvodari 0p.

ora 13.40 Semifinala 1: AS CS Farul (1A) - Kinder Constanța (2B) 1-5 (2010)
ora 14.30 Semifinala 2: Academia Hagi (1B) - ACS Luceafărul (2A) 9-1 (2010)
ora 15.20 Semifinala 1: Kinder Constanța (1A) - AS CS Farul (2B) 3-3, 6-4 d.7m (2009)
ora 16.30 Semifinala 2: Academia Hagi (1B) - Portul Constanța (2A) 18-0 (2009)


Vineri, 2 noiembrie 2018:

ora 9.00 Finala mică: AS CS Farul - ACS Luceafărul 3-0 (2010)
ora 9.50 Finala mică: AS CS Farul - Portul Constanța 4-3 (2009)
ora 11.00 Finala MARE: Academia Hagi - Kinder Constanța 4-0 (2010)
ora 11.50 Finala MARE: Academia Hagi - Kinder Constanța 15-1 (2009)



Lotul Academiei Hagi 2009, care participă la Memorialul Gheorghe Ola: David Gabriel Munteanu, Ioan Mihai - portari; Ianis Babu, Dimitrie Carabaș, Nicolae Caraiane, David Enache, Alexandru Goncear, Teodor Andrei Iordache, Sebastian Martinenco, Cosmin Ștefan Mihai, Sebastian Nicolas Murguleț, Alesio Ianis Pambuca, Răzvan Cristian Plugaru, Petru Iustin Racoviță, Andi Sebastian Seceleanu - jucători de câmp. Antrenor: Cosmin Constantin. Director coordonator: Constantin Mareș.

Lotul Academiei Hagi II 2009, care participă la Memorialul Gheorghe Ola: Darius Mihai Nedelcu, Luca Enache - portari; Luca Ionuț Apetroaei, Sebastian Banerd, Dimitris Ciote, Ovidiu Mihai Ivanof, David Ioan Nedu, Alexandru Dumitru Opriș, Marian Alexandru Savescu, George Șifiringă, David Mihai Stoian, Nikos Tararache - jucători de câmp. Antrenor: Cosmin Constantin. Director coordonator: Constantin Mareș.

Lotul Academiei Hagi 2010, care participă la Memorialul Gheorghe Ene: Albert E. Antonescu, Andrei Balaban - portari; Darius Nicolae Ion, Christian Curt, Iustin Babu, Mircea N. Gheorghe, Petru Alex Zisu, Tudor Bogdan Popa, Tasis Piștalu, Costa Cușu, Nicolae Terzi, Darius Constantin, Andrei Ciobotaru, Zaid Massoussi - jucători de câmp. Antrenor: Florin Burcea. Director coordonator: Constantin Mareș.



Sursa foto: academiahagi.ro 

Ti-a placut articolul?

Comentarii