13:17 29 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Rugby Condusă la pauză de RC Bârlad, CS Năvodari a revenit și s-a impus cu punct bonus

09 Oct, 2022 11:40 1332 Marime text
Sursa foto: CS Năvodari

Echipa de rugby CS Năvodari a susținut meciul de pe teren propriu cu RC Bârlad, din etapa a cincea a turneului play-out din Liga Naționale.

Confruntarea s-a încheiat cu succesul gazdelor (cu punct bonus), scor 49-21, după ce, la pauză, oaspeții conduceau cu 14-12!

Pentru CS Năvodari au marcat Codrin Bercu – 2 eseuri, 3 transformări, 2 lovituri de pedeapsă, Bogdan Sasu – un eseu, Marian Niță – un eseu, Andrei Ciubotariu – un eseu, Albert Știopei – un eseu, Ionuț Spiridon – un eseu, Antonio Savu – o transformare, iar oaspeți au punctat din trei eseuri și trei transformări.

Jucătorul meciului a fost desemnat Codrin Bercu, de la CS Năvodari, autor a 22 de puncte.

În clasament, CS Năvodari (antrenori, Cristian Husea, Cornel Suciu și Virgil Năstase) se află pe locul întâi, cu 24 de puncte, urmată de Universitatea Cluj și Știința Petroșani, ambele cu câte 19 puncte.

În etapa viitoare, sâmbătă, 5 noiembrie, CS Năvodari va întâlni în deplasare CSM Galați.