10:59 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Remiză în meciul dintre Rapid București și Farul Constanța. „Marinarii“ au ratat ocazii mari!

03 Aug, 2019 20:08 2195 Marime text
FC Farul Constanța  a susținut astăzi meciul de debut în ediția 2019/2020 a Ligii a 2-a, întâlnind în deplasare Rapid București, într-un derby de tradiție al fotbalului românesc.

Partida s-a încheiat la egalitate, 0-0, însă, la modul în care au jucat (foarte bine) și după numărul de mari ocazii ratate, „marinarii“ ar fi meritat să câștige.

Din minutul 83, FC Farul a jucat în inferioritate numerică, după ce Cruceru a primit cartonașul roșu, în urma a două avertismente.

FC Farul (antrenor, Ianis Zicu) a jucat cu: Muțiu (cpt.) - Nicola, Lică, Ursu, Carabela - D. Toma (88 Cană), Doumbia, Cruceru - Kanda (77 Greu), Al. Stoica (90+2 Al. Bodea), I. Stoica.

Rapid (antrenor, Daniel Pancu) i-a avut în teren pe: Drăghia - I. Voicu (cpt.), Manole, Mallo, Demici - Sefer, Lazăr, Jorza (84 Labeau) - Dodoi (56 Vlada), Drăghiceanu (65 Al. Dulca), Hlistei.

Meciul a început cu o întârziere de cinci minute, până ce lucrurile în sectoarele de tribună ale celor două galerii s-au liniștit. Două scaune au fost rupte și aruncate din tribună, iar un fan recalcitrant a fost reținut de stewarzi.

Sursa foto: captură Digi Sport 1