11:30 28 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

UPDATE. Mesaj în memoria lui Denis Pașcovici SSC Farul Constanța a obținut in extremis un punct la Bacău, după ce a deschis scorul

13 Oct, 2018 15:01 5730 Marime text
Partida de fotbal Aerostar Bacău - SSC Farul Constanța, de astăzi, din etapa a 12-a a Ligii a 2-a, s-a încheiat la egalitate, 2-2.

Oaspeții au deschis scorul, în minutul 38, grație lui Alex Grigoraș, iar formația băcăuană a egalat în minutul 50, din penalty, prin Vraciu.

Peste numai patru minute, Aerostar a preluat conducerea, după ce a înscris Buhăcianu.

SSC Farul a obținut un punct in extremis, în minutul 90+4, grație lui Sabangeanu, care a punctat cu un șut foarte frumos, de la distanță.

Alexandru Sabangeanu și-a făcut un frumos cadou penru ziua de naștere, el împlinind 18 ani cu o zi înainte de meci, ca și Mihai Popa!

Jucătorii SSC Farul au intrat pe teren la începerea partidei purtând un banner cu mesajul „Drum lin, Denis!”, în memoria lui Denis Pașcovici, fiul fostului fotbalist Cosmin Pașcovici, decedat la numai 14 ani.

SSC Farul (antrenori, Petre Grigoraș și Marian Dinu) a jucat cu: M. Popa - Sabangeanu, Dombrovoschi (27 Roumadi), Twumasi (84 Dumitrașcu), C. Zanfir - Tudorică, Doumbia - Al. Grigoraș, Mbaka (79 R. Licu), G. Păun - Momodou.

În clasament, formația de pe litoral se află pe locul 15 (primul deasupra liniei retrogradării), cu 10 puncte. iar în etapa viitoare joacă pe teren propriu cu FC Argeș, duminică, 21 octombrie, de la ora 12.00.

În celelalte meciuri jucate până acum în rundă s-au înregistrat rezultatele: Luceafărul Oradea - CS Baloteşti 4-1, Metaloglobus Bucureşti - Academica Clinceni 0-1, Energeticianul - ACS Poli Timişoara 3-0, FC Argeş - Daco-Getica Bucureşti 1-1. La această oră, se dispută Pandurii Tg. Jiu - Sportul Snagov, iar diseară, de la ora 20.30, este programată confruntarea Universitatea Cluj - Dacia Unirea Brăila. Programul restul meciurilor este: duminică, 14 octombrie - Chindia Târgovişte - UTA (de la ora 13.00), ASU Poli Timişoara - Ripensia Timişoara (de la ora 18.00); miercuri, 17 octombrie - Petrolul Ploieşti - CS Mioveni (de la ora 19.30).

UPDATE:

În ultimele două meciuri de azi s-au înregistrat rezultatele: Pandurii Tg. Jiu - Sportul Snagov 2-0 și Universitatea Cluj - Dacia Unirea Brăila 6-1.

UPDATE:

Duminică:

Chindia Târgovişte - UTA 4-2

ASU Poli Timişoara - Ripensia Timişoara 0-1.

Clasament: 1. Clinceni - 27p, 2. Snagov - 27p, 3. Chindia - 26p, 4. FC Argeş - 25p, 5. U Cluj - 23p, 6. Petrolul - 22p, 7. Pandurii - 21p, 8. Energeticianul - 20p,  9. Mioveni - 19p, 10. UTA - 19p, 11. ASU Poli - 17p, 12. Daco-Getica - 15p, 13. Metaloglobus - 14p, 14. Ripensia - 12p, 15. Luceafărul - 12p, 16. SSC Farul - 10p, 17. Aerostar - 8p, 18. Baloteşti - 8p, 19. ACS Poli - 5p, 20. Dacia Unirea - 4p.

Sursa foto: Facebook (FC Farul Constanța)