13:33 27 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Meci egal în partida de rugby dintre CSM Constanța și Steaua

03 Sep, 2023 14:40 1144 Marime text

CSM Constanța a remizat în meciul din deplasare cu Steaua București, din cadrul etapei a 4-a din Liga Națională de Rugby, Grupa B.

Meciul jucat ieri, 2 septembrie, s-a încheiat cu scorul de 29 – 29.

La pauză, CSM Constanța conducea cu 9 – 5, după o primă repriză dominată teritorial.

CSM a condus cu 29-22, în minutul 79, dar la ultima fază, gazdele au reușit să egaleze printr-un eseu transformat.

Punctele formației antrenate de Radu Nicolae Mocanu și Claudiu Trandafir au fost reușite de Marian Muntianu – eseu, 2 transformări, 5 lovituri de pedeapsă, Cristian Bumbac – eseu.

Jucătorul meciului a fost desemnat Eseria Vueti de la CSM Constanța.

Echipa constănțeană își menține invincibilitatea în această ediție de campionat, în care a înregistrat 9 victorii și un egal.

Săptămâna viitoare, sâmbătă, 9 septembrie, CSM Constanța va evolua la Arad în Campionatul de rugby în 7, iar pe 16 septembrie va evolua în campionat, pe teren propriu cu Universitatea Cluj.

„Hai Constanța! Team is everything!”, este mesajul celor de la CSM Constanța.