19:52 06 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Mari emotii in prima parte

30 Sep, 2003 00:00 664 Marime text
Reprezentanta judetului in Divizia A de fotbal in sala, AS Municipal-Metropolitan, a castigat cu 5-3 meciul cu Moldocor Piatra Neamt din etapa a cincea a campionatului. Desi echipa adversa era una dintre codasele clasamentului, aceasta a dat mult de furca jucatorilor nostri, mai ales in debut cand, dupa primele sase minute de joc, conducea cu 2-0, gratie reusitelor lui Lungu (2) si Mortun (6), iar Solomon a ratat un penalty. Jucatorii nostri si-au revenit din soc abia dupa primul sfert de ora de joc, reusind sa puncteze de trei ori in doar doua minute prin Normanbet (17), Dobre (18) si Paun (18), incheind prima repriza in avantaj. Revirimentul gazdelor s-a facut simtit si dupa pauza, Dobre (23) si Miron (29) ridicand scorul la 5-2. Chiar daca si-a mai creat o multitudine de ocazii, AS Municipal-Metropolitan nu a mai punctat deloc, rezultatul final fiind consfintit de reusita nemteanului Lungu (32).