17:58 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Imagini de la eveniment SSC Farul, egal la Constanța cu ASU Poli Timișoara, după ce "marinarii" au deschis scorul (galerie foto)

10 Apr, 2019 17:17 3023 Marime text
Stadionul „Gheorghe Hagi“ din Constanţa găzduieşte astăzi meciul SSC Farul - ASU Poli Timişoara, contând pentru etapa a 29-a a Ligii a 2-a.

În clasament, formația de pe litoral se află pe locul 13, cu 32 de puncte, în vreme ce echipa oaspete ocupă poziția a 14-a, cu 31 de puncte.

Pentru aceasta partidă la SSC Farul va fi bun de joc Rosado, căruia i-a expirat etapa de suspendare.

SSC Farul se află în faţa celui de-al treilea succes consecutiv în campionat, venind după două victorii cu 1-0 în meciurile cu ACS Energeticianul (în deplasare) şi Chindia Târgovişte (la Constanţa).

Echipa de start a SSC Farul este: Avram (cpt.) - Joao Diogo, Ispas, Ehmann, Neciu - Celestino, D. Toma, Miranda - Fotescu, Rosado, R. Surdu. Rezerve: M. Popa - Iani, Antoche, Moise, Doumbia, T. Moldovan, G. Păun.

ASU Poli Timișoara incepe meciul cu: Murariu - Jurj, Dros, Manea, B. Vasile, Cr. Ene, Scutaru, Mera (cpt.), Ursu, Cherecheș, Ignea. Rezerve: Borbei - Coadă, Cojocaru, Vidrăsan, M. Ene, Bejdea, Trip.

În clasament, SSC Farul se află pe locul 14, cu 33 de puncte, iar în etapa viitoare întâlnește în deplasare U Cluj, sâmbătă, 13 aprilie, de la ora 14.00.

În celelalte meciuri jucate până acum în etapă s-au înregistrat rezultatele: Daco-Getica Bucureşti - U Cluj 2-6, Academica Clinceni - CS Baloteşti 4-0, ACS Poli Timişoara - Metaloglobus Bucureşti 1-0, Sportul Snagov - Luceafărul Oradea 2-4, CS Mioveni - Aerostar Bacău 2-0, Dacia Unirea Brăila - ACS Energeticianul 3-1, UTA - Pandurii Tg. Jiu 3-3 şi Petrolul Ploieşti - FC Argeş 1-2.

Clasament: 1. Clinceni - 67p, 2. U Cluj - 60p, 3. Chindia - 60p, 4. Petrolul - 59p, 5. Snagov - 59p, 6. FC Argeş - 53p, 7. Mioveni - 48p, 8. UTA - 42p, 9. Ripensia - 36p, 10. Pandurii - 34p, 11. Luceafărul - 34p, 12. Metaloglobus - 34p, 13. Energeticianul - 33p, 14. SSC Farul - 33p, 15. ASU Poli - 32p, 16. Daco-Getica - 30p, 17. Aerostar - 26p, 18. Baloteşti - 22p, 19. ACS Poli - 22p, 20. Dacia Unirea - 19p.
Joi, 11 aprilie, de la ora 17.30, va avea loc ultima partidă a rundei: Ripensia Timișoara - Chindia Târgoviște.

UPDATE 10: Meciul s-a încheiat cu scorul de 1-1.

UPDATE 9: Se arată trei minute de prelungire. În minutul 87, Păun a ratat o mare ocazie de gol, mingea sutata de el din careu fiind respinsă de portarul advers.

UPDATE 8: În minutul 85, s-a operat ultima schimbare la SSC Farul, Doumbia în locul lui Joao Diogo. Un minut mai tarziu, epuizează si oaspeții inlocuirile: Coadă - Cr. Ene. Anterior, galeria SSC Farul a afișat mai multe mesaje prin care a ironizat echipa oaspete, dar a si aprins o forță si a aruncat o petardă.

UPDATE 7: A doua schimbare la ASU Poli, în minutul 78, Vidrăsan în locul lui Ursu.

UPDATE 6: În minutul 74, ASU Poli a egalat, prin Bejdea, mingea sutata de el din careu fiind deviata de Ispas.

UPDATE 5: În minutul 55, antrenorul SSC Farul, Petre Grigoras, a efectuat două schimbari: Moise în locul lui Florescu si Păun în locul lui Surdu. La stadion a ajuns si galeria echipei oaspete, unul dintre fanii timișoreni aruncând o petarda în spatele porții  lui ASU Poli.

UPDATE 4: A început repriză secundă.

UPDATE 3: S-a încheiat prima repriză. SC Farul conduce cu 1-0.

UPDATE 2: În minutul 40, ASU Poli Timișoara a efectuat prima schimbare, Bejdea în locul lui Bogdan Vasile.

UPDATE 1: În minutul 37, gazdele sunt foarte aproape de a majora scorul, insa Miranda trimite balonul in transversala.

UPDATE: În minutul 20, SSC Farul a deschis scorul, grație lui Romeo Surdu, care a punctat cu un șut din careu.

Sursa foto: ZIUA de Constanța