23:05 15 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Liga I Farul Constanța- Universitatea Craiova 0-3, în play off (GALERIE FOTO+VIDEO)

17 Apr, 2022 10:46 1744 Marime text
Farul Constanta Sursa foto ZIUA de Constanța

• Farul a cedat cu 0-3 pe teren propriu partida cu Universitatea Craiova, în etapa a 5-a din playoff.

O primă repriză în care Farul a fost net superioară, a pus multă presiune pe defensiva Craiovei.

Cei care au înscris au fost însă oaspeții, de trei ori, prima oară după o fază fixă iar apoi după două contraatacuri, rezultatul înregistrat la pauză menținându-se până la final.

Antrenorul Universităţii, Laurenţiu Reghecampf, a fost eliminat pentru două cartonaşe galbene consecutive, în min. 48, din cauza protestelor faţă de arbitrul Cătălin Popa.

Farul Constanța - Universitatea Craiova - (0-3)

Au marcat: Markovic 15 și 45, Baiaram 37

Cartonașe galbene: Nedelcu 48 / Bic 7, Papp 19, Markovic 22, Gustavo 46

Cartonaș roșu: Ad. Petre 90

Au evoluat - Farul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Aioani - Dussaut, Larie, Artean, De Nooijer - Radaslavescu, Nedelcu (60 Mladen), Grameni (46 Purece) - Iancu (75 Moldoveanu), Betancor (45 Ad. Petre), Sali (46 Pitu). Rezerve: Brănescu - Borza, Ciobanu, Martinovic.

U. Craiova (antrenor Laurențiu Reghecampf): Pigliacelli - Vătăjelu, Papp (46 Găman), Screciu, Bancu - Bic, Al. Crețu (72 Nistor) - Gustavo (64 Roguljic), Baiaram (81 M. Constantin), Ivan - Markovic (46 Koljic). Rezerve: Lazar - Căpățână, Vlădoiu, Cîmpanu.
Au arbitrat: Cătălin Popa (Pitești) - Sebastian Gheorghe (Suceava) și Vladimir Urzică (Piatra Neamț).

Concluziile managerului Gheorghe Hagi la finalul meciului de pe teren propriu cu Universitatea Craiova, din etapa a 5-a din play-off-ul Ligii 1.