Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
23:06 16 11 2018 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

La Cumpăna, începe faza judeţeană a Memorialelor „Gheorghe Ola“ şi „Gheorghe Ene“. Iată programul complet

ro

26 Oct, 2018 11:17 567 Marime text
De luni (29 octombrie) și până vineri (2 noiembrie), sunt programate fazele județene ale Memorialelor Gheorghe Ola (la care participă jucători născuți după 1 ianuarie 2009) și Gheorghe Ene (jucători născuți după 1 ianuarie 2010).

Confruntările vor avea loc în Sala Sporturilor din Cumpăna, iar câștigătoarele celor două categorii de vârstă vor deveni campioanele Județului Constanța și se vor califica la turneele zonale ale Memorialelor Gheorghe Ola (2009) și Gheorghe Ene (2010).
 
La Memorialul Gheorghe Ola (2009) participă 10 echipe, împărțite în două grupe, după cum urmează:
 
Grupa A: Kinder Constanța, Academia Hagi II, Portul Constanța, Junior Mangalia, Sparta Techirghiol;

Grupa B: Academia Hagi, CS Eforie, Farul Constanța, Victoria Cumpăna;
 
Se califică în semifinale primele două clasate din fiecare grupă.
 
La Memorialul Gheorghe Ola se joacă 2 reprize x 30 de minute.
 
La Memorialul Gheorghe Ene (2010) participă 8 echipe, împărțite în două grupe:
 
Grupa A: Farul Constanța, CS Eforie, Trophaeum Adamclisi, ACS Luceafărul Constanța;

Grupa B: CS Năvodari, Kinder Constanța, Academia Hagi, Junior Mangalia.
 
Se califică în semifinale primele două clasate din fiecare grupă.
 
La Memorialul Gheorghe Ene se joacă 2 reprize x 20 de minute.
 
Programul Memorialelor Gheorghe Ola (2009) și Gheorghe Ene (2010):
 
Luni, 29 octombrie 2018:

ora 9.00 Portul Constanța - Sparta Techirghiol (2009, Grupa A)
ora 10.10 Kinder Constanța - Junior Mangalia (2009, Grupa A)
ora 11.20 Junior Mangalia - CS Năvodari (2010, Grupa B)
ora 12.10 Academia Hagi - Kinder Constanța (2010, Grupa B)
ora 13.00 Sparta Techirghiol - Junior Mangalia (2009, Grupa A)
ora 14.10 Academia Hagi II - Kinder Constanța (2009, Grupa A)
ora 15.20 Junior Mangalia - Academia Hagi (2010, Grupa B)
ora 16.10 CS Năvodari - Kinder Constanța (2010, Grupa B)
ora 17.00 AS CS Farul Constanța - CS Năvodari (2009, Grupa B)
ora 18.10 Victoria Cumpăna - CS Eforie (2009, Grupa B)
 
Marți, 30 octombrie 2018:

ora 9.00 AS CS Farul Constanța - Luceafărul Constanța (2010, Grupa A)
ora 9.50 Trophaeum Adamclisi - CS Eforie (2010, Grupa A)
ora 10.40 CS Eforie - CS Năvodari (2009, Grupa B)
ora 11.50 AS CS Farul Constanța - Academia Hagi (2009, Grupa B)
ora 13.00 Luceafărul Constanța - CS Eforie (2010, Grupa A)
ora 13.50 Trophaeum Adamclisi - AS CS Farul Constanța (2010, Grupa A)
ora 14.40 Victoria Cumpăna - CS Năvodari (2009, Grupa B)
ora 15.50 CS Eforie - Academia Hagi (2009, Grupa B)
 
Miercuri, 31 octombrie 2018:

ora 9.00 Academia Hagi II - Sparta Techirghiol (2009, Grupa A)
ora 10.10 Junior Mangalia - Portul Constanța (2009, Grupa A)
ora 11.20 Junior Mangalia - Kinder Constanța (2010, Grupa B)
ora 12.10 Academia Hagi - CS Năvodari (2010, Grupa B)
ora 13.00 Academia Hagi II - Portul Constanța (2009, Grupa A)
ora 14.10 Sparta Techirghiol - Kinder Constanța (2009, Grupa A)
ora 15.20 Trophaeum Adamclisi - Luceafărul Constanța (2010, Grupa A)
ora 16.10 AS CS Farul Constanța - CS Eforie (2010, Grupa A)
 
Joi, 1 noiembrie 2018:

ora 9.00 Victoria Cumpăna - Academia Hagi (2009, Grupa B)
ora 10.10 CS Eforie - AS CS Farul Constanța (2009, Grupa B)
ora 11.20 Academia Hagi II - Junior Mangalia (2009, Grupa A)
ora 12.30 Portul Constanța - Kinder Constanța (2009, Grupa A)
ora 13.40 Victoria Cumpăna - AS CS Farul Constanța (2009, Grupa B)
ora 14.50 Academia Hagi - CS Năvodari (2009, Grupa B)
ora 16.00 Semifinala 1: Loc 1 Grupa A - Loc 2 Grupa B (2010)
ora 16.50 Semifinala 2: Loc 1 Grupa B - Loc 2 Grupa A (2010)
 
Vineri, 2 noiembrie 2018:

ora 9.00 Semifinala 1: Loc 1 Grupa A - Loc 2 Grupa B (2009)
ora 10.10 Semifinala 2: Loc 1 Grupa B - Loc 2 Grupa A (2009)
ora 11.20 Finala mică (2010)
ora 12.10 Finala mică (2009)
ora 13.20 Finala MARE (2010)
ora 14.10 Finala MARE (2009).

Sursa foto: FC Viitorul

Ti-a placut articolul?

Comentarii