23:47 28 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Juniorii Under-19 și Under-17 ai Farului Constanța, victorie în amicalul cu Gloria Albești (Liga a 3-a)

26 Feb, 2022 00:00 2305 Marime text

• Pentru „marinari“ a evoluat în prima repriză echipa U-19, iar în partea secundă a jucat formația U-17.

Baza sportivă a Academiei Hagi, de la Ovidiu, a găzduit un joc de verificare în care s-au întâlnit o echipă a Farului, alcătuită din juniori Under-19 și Under-17, și formația de Liga a III-a Gloria Albești, clasată pe locul cinci în seria a treia a competiției.

Partida s-a încheiat cu victoria juniorilor, scor 3-0, prin golurile marcate de Adrian Mazilu (16) și Vlad Sandu (56, 57). Pentru Farul a evoluat în prima repriză echipa U-19 (antrenată de Nicolae Roșca și Dan Ochia), iar în partea secundă formația U-17 (pregătită de Ionuț Mihu și Cristi Șchiopu).
Repriza I - Farul U19: Trandafir - Maftei (33 Sulițanu), Osman (33 H. Marin), Martinovic (33 Stancu), Curea - Onuț, Duțu, Bujor - Mazilu, Băceanu, Agiveli.
Repriza a II-a - Farul U17: Răfăilă - Aioanei (85 Pariza), Osman, Ștefănescu, Răduța - Banu, Chiper, Cocot (74 Trofim) - Păcuraru (74 Tronea), Sandu (85 Agafiței), Dulcea.

Sursa foto: Academia Hagi

Farul Constanța 2009, campioană la Enjoy Sport's Winter Cup 2022, după un adevărat tur de forță (GALERIE FOTO)

Academia Hagi 2010, pe trei la Balkan Elite Cup. Echipa 2014, vicecampioană la Enjoy Sport's Winter Cup, turneu câștigat de Kinder Constanța (GALERIE FOTO)