08:33 28 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Judo CSM Constanța, pe podium la Campionatul Național Under-23 pe echipe și Ne Waza (GALERIE FOTO)

05 Dec, 2023 11:28 942 Marime text

Sportivii de la secția de judo a CSM Constanța au concurat la Campionatul Național U23 Echipe și Ne Waza, în sala Complexului Olimpic de la Izvorani.

Clubul de pe litoral a obținut medalia de bronz în competiția pe echipe, în urma evoluțiilor reușite de sportivii: Robert Iamandi la categoria 66 kg, Alin Preda și Alexandru Tănase la 73 kg, David Gliga și Victor Sandu la 81 kg, David Fodor și Andrei Cristian Ene la 90 kg, Vlad Topală și Matei Plosceanu la +90 kg.

La Campionatul Național U23 Ne Waza (luptă la sol), Laurențiu David Gliga a câștigat medalia de aur, sportivul clasându-se pe locul 1 la categoria 81 kg. Vlad Topală a luat medalia de bronz, după ce a încheiat pe locul 3 la +90 kg.

În competiție a luptat și Daria Kraus, la 63 kg.

Felicitări, sportivilor și antrenorilor Radu Florin Luca și Gheorghe Lozovanu! Hai, Constanța!, este mesajul CSM Constanța.

Sursa foto: Facebook (CSM Constanța judo)

CSM Constanța, trei medalii cucerite la Naționale (GALERIE FOTO)