20:46 16 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Judo CSM Constanța, medalii la Campionatul Național de la Craiova (GALERIE FOTO)

20 Feb, 2023 11:38 1046 Marime text

Sportivii CSM Constanța au urcat pe podium la Campionatul Național de judo Under-18, întrecere care s-a disputat la Craiova.

După cinci meciuri și tot atâtea victorii, David Gliga a cucerit aurul, devenind astfel campion național, la categoria 73 kg, care a reunit la start nu mai puțin de 30 de sportivi.

Daria Kraus a obținut locul 3 și medalia de bronz la categoria 57 kg, iar Victor Sandu a completat palmaresul CSM Constanța cu o altă medalie de bronz la categoria 90 kg.

Alin Preda a pierdut în primul tur, la 66 kg.

Avem un campion național și doi medaliați cu bronz la Judo U18!

Delegația CSM Constanța participantă la Campionatul Național de la Craiova a făcut o figură frumoasă, reușind clasări pe podium cu trei dintre cei patru sportivi antrenați de Radu Florin Luca, Gheorghe Lozovanu și Iulian Surla.

Start excelent de an pentru tinerii noștri judoka.

Felicitări, sportivilor și antrenorilor!

Hai, Constanța!, este mesajul CSM Constanța.

Totodată, reprezentanți ai secției de lupte a grupării de pe litoral au obținut rezultate valoroase la un turneu internațional în Republica Moldova, un memorial.

Astfel, Marian Sandu Daniel a obținut locul I la categoria 65 kg, iar Dennis Chirica s-a clasat pe poziția a cincea la categoria 86 kg.

Cei doi sportivi sunt pregătiți de antrenorul Marian George Oancea.

Sursa foto: Facebook (CSM Constanța)