Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
09:48 19 11 2018 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Judeţul Constanţa Meciurile care se joacă vineri şi sâmbătă în Ligile a 4-a, a 5-a şi a 6-a (program + clasamente)

ro

06 Apr, 2018 00:00 1430 Marime text
Etapa a 20-a a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa se joacă astăzi, după programul: CS Mihail Kogălniceanu - Ştiinţa Poarta Albă (ora 15.00 - juniorii, ora 17.00 - seniorii), Gloria Albeşti - CS Medgidia (15.00 / 17.00), Farul Tuzla - Portul Constanţa (15.00 / 17.00), CSO Ovidiu - Viitorul Fântânele (15.00 / 17.00), Unirea Topraisar - CS Lipniţa Carvăn (11.00 / 13.00), CS Agigea - CS Eforie (15.00 / 17.00), CS Năvodari - Sparta Techirghiol (15.00 / 17.00) şi Gloria Băneasa - Voinţa Valu lui Traian (15.00 / 17.00).
 
Vineri, 6 aprilie, se joacă şi o partidă din etapa a 20-a a Ligii a 5-a, Viitorul Pecineaga - CS Peştera (ora 17.00), restul partidelor fiind programate sâmbătă, 7 aprilie: Avântul Comana - Viitorul Târguşor (11.00), FC Mereni - Inter Ion Corvin (14.00), Sport Prim Oltina - Axiopolis Cernavodă II (14.30), Olimpia Constanţa - Carsium Hârşova (14.00), CS Murfatlar - Litoral Corbu (14.00), Victoria Cumpăna - CS Poseidon Limanu (11.00) şi Speranţa Nisipari - Voinţa Săcele (14.00).
 
Programul din acest weekend al rundei a 13-a de la Liga a 6-a este următorul: Seria Nord - vineri, 6 aprilie - Înfrăţirea Cogealac - Recolta Nicolae Bălcescu (17.00); sâmbătă, 7 aprilie - Pescăruşul Gârliciu - Dacia Mircea Vodă (14.00), Viitorul Cuza Vodă - Gloria Seimeni (11.00), Ulmetum Pantelimon - Speranţa Castelu II (11.00), Dunărea Ciobanu - Sportul Tortoman (11.00), Steaua Speranţei Siliştea - Pescarul Ghindăreşti (14.00); Seria Sud - sâmbătă, 7 aprilie - AS Bărăganu - AS Pelinu (11.00), Flacăra Viişoara - AS Independenţa (14.00), Luceafărul Amzacea - Viitorul Cobadin (14.00), ITC- Trophaeum Adamclisi (11.00) şi Voinţa Cochirleni - Danubius Rasova (11.00). Fulgerul Chirnogeni are rundă liberă.
 
Clasamente:
 
Liga a 4-a:
-              la seniori - 1. Medgidia - 48p, 2. Fântânele - 46p, 3. Năvodari - 40p, 4. Băneasa - 35p, 5. Agigea - 28p, 6. Eforie - 28p, 7. Albeşti - 28p, 8. Techirghiol - 26p, 9. Ovidiu - 26p, 10. Lipniţa Carvăn - 25p, 11. Mihail Kogălniceanu - 19p, 12. Portul - 16p, 13. Poarta Albă - 16p, 14. Tuzla - 8p, 15. Topraisar - 4p, 16. Valu lui Traian - 1p;
-              la juniori - 1. Valu lui Traian - 45p, 2. Năvodari - 44p, 3. Portul - 41p, 4. Albeşti - 37p, 5. Fântânele - 37p, 6. Medgidia - 33p, 7. Eforie - 28p, 8. Techirghiol - 26p, 9. Mihail Kogălniceanu - 23p, 10. Băneasa - 22p, 11. Lipniţa Carvăn - 15p, 12. Poarta Albă - 13p, 13. Agigea - 9p, 14. Ovidiu - 8p, 15. Tuzla - 7p, 16. Topraisar - 4p.
 
Liga a 5-a:
1. Poseidon - 44p, 2. Cernavodă II - 39p, 3. Peştera - 38p, 4. Săcele - 33p, 5. Pecineaga - 28p, 6. Corbu - 27p, 7. Nisipari - 26p, 8. Olimpia - 23p, 9. Târguşor - 22p, 10. Ion Corvin - 20p, 11. Comana - 18p, 12. Murfatlar - 17p, 13. Mereni - 16p, 14. Cumpăna - 15p, 15. Hârşova - 14p, 16. Oltina - 6p.
 
Liga a 6-a:
- în Seria Nord - 1. Tortoman - 32p, 2. Nicolae Bălcescu - 26p, 3. Mircea Vodă - 25p, 4. Cuza Vodă - 24p, 5. Seimeni - 20p, 6. Ciobanu - 18p, 7. Ghindăreşti - 12p, 8. Castelu II - 11p, 9. Siliştea - 10p, 10. Pantelimon - 10p, 11. Cogealac - 9p, 12. Gârliciu - 7p;
 
- în Seria Sud - 1. Pelinu - 31p, 2. Chirnogeni - 24p, 3. Rasova - 22p, 4. Independenţa - 17p, 5. Cochirleni - 17p, 6. Cobadin - 14p, 7. Amzacea - 13p, 8. Adamclisi - 12p, 9. ITC - 7p, 10. Viişoara - 4p, 11. Bărăganu - 3p.

Sursa foto: ZIUA de Constanţa
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii