Judeţul Constanţa. Ce meciuri se joacă în weekend în Ligile a 4-a, a 5-a şi a 6-a
Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
13:52 14 08 2018 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Judeţul Constanţa. Ce meciuri se joacă în weekend în Ligile a 4-a, a 5-a şi a 6-a

ro

12 May, 2018 00:00 776 Marime text
Primele şapte meciuri din etapa a 25-a a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa se dispută în acest weekend, după programul: sâmbătă, 12 mai - Viitorul Fântânele - Voinţa Valu lui Traian (11.00 / 13.00), Ştiinţa Poarta Albă - CS Eforie (15.00 / 17.00), CS Medgidia - CS Năvodari (15.00 / 17.00), CS Mihail Kogălniceanu - CS Agigea (10.00 / 12.00), Gloria Albeşti - Unirea Topraisar (10.00 / 12.00), Farul Tuzla - CSO Ovidiu (12.00 / 14.00); duminică, 13 mai - CS Lipniţa Carvăn - Sparta Techirghiol (12.00 / 14.00). Dubla întâlnire Portul Constanţa - Gloria Băneasa a fost amânată.
 
La Liga a 5-a a fost programată tot runda a 25-a, astfel: sâmbătă, 12 mai - Sport Prim Oltina - Olimpia Constanţa (15.00); duminică, 13 mai - Axiopolis Cernavodă II - Speranţa Nisipari (15.00), Carsium Hârşova - Voinţa Săcele (11.00), Litoral Corbu - CS Peştera (14.00), Viitorul Târguşor - CS Poseidon Limanu (11.00), Inter Ion Corvin - Viitorul Pecineaga (14.00), Avântul Comana - Victoria Cumpăna (11.00), FC Mereni - CS Murfatlar (14.00).
 
Ultimul eşalon fotbalistic judeţean de seniori, Liga a 6-a, îşi derulează duminică, 13 mai, runda a 18-a. Partidele vor fi: în Seria Nord - Înfrăţirea Cogealac - Pescăruşul Gârliciu (14.00), Steaua Speranţei Siliştea - Viitorul Cuza Vodă (14.00), Dunărea Ciobanu - Ulmetum Pantelimon (14.00), Sportul Tortoman - Gloria Seimeni (11.00), Pescarul Ghindăreşti - Dacia Mircea Vodă (11.00). Recolta Nicolae Bălcescu are rundă liberă, urmând a câştiga cu 3-0 partida pe care ar fi trebuit să o dispute acasă cu Speranţa Castelu II; în Seria Sud - Voinţa Cochirleni - AS Bărăganu (14.00), ITC - Flacăra Viişoara (11.00), Fulgerul Chirnogeni - AS Independenţa (14.00), Trophaeum Adamclisi - AS Pelinu (11.00), Danubius Rasova - Viitorul Cobadin (11.00). Luceafărul Amzacea are rundă liberă.
 
Clasamente:
Liga a 4-a:
- la seniori - 1. Medgidia - 64p, 2. Fântânele - 59p, 3. Năvodari - 55p, 4. Băneasa - 44p, 5. Techirghiol - 39p, 6. Mihail Kogălniceanu - 37p, 7. Ovidiu - 35p, 8. Lipniţa Carvăn - 34p, 9. Albeşti - 34p, 10. Agigea - 32p, 11. Eforie - 31p, 12. Portul - 26p, 13. Poarta Albă - 19p, 14. Tuzla - 18p, 15. Topraisar - 7p, 16. Valu lui Traian - 1p;
- la juniori - 1. Valu lui Traian - 63p, 2. Năvodari - 60p, 3. Portul - 57p, 4. Albeşti - 55p, 5. Medgidia - 48p, 6. Fântânele - 44p, 7. Mihail Kogălniceanu - 38p, 8. Techirghiol - 36p, 9. Băneasa - 30p, 10. Eforie - 28p, 11. Lipniţa Carvăn - 19p, 12. Poarta Albă - 16p, 13. Agigea -13p, 14. Topraisar - 10p, 15. Ovidiu - 8p, 16. Tuzla - 7p.
 
Liga a 5-a:
1. Poseidon - 59p, 2. Peştera - 54p, 3. Cernavodă II - 51p, 4. Săcele - 38p, 5. Corbu - 37p, 6. Murfatlar - 33p, 7. Pecineaga - 31p, 8. Olimpia - 30p, 9. Nisipari - 30p, 10. Mereni - 29p, 11. Târguşor - 25p, 12. Cumpăna - 25p, 13. Comana - 24p, 14. Ion Corvin - 24p, 15. Oltina - 19p, 16. Hârşova - 16p.
 

Liga a 6-a

- în Seria Nord - 1. Tortoman - 47p, 2. Nicolae Bălcescu - 35p, 3. Cuza Vodă - 33p, 4. Seimeni - 29p, 5. Mircea Vodă - 29p, 6. Ghindăreşti - 24p, 7. Siliştea - 22p, 8. Ciobanu - 22p, 9. Pantelimon - 19p, 10. Gârliciu - 13p, 11. Castelu II - 11p, 12. Cogealac - 10p.
- în Seria Sud - 1. Pelinu - 43p, 2. Chirnogeni - 36p, 3. Rasova - 34p, 4. Independenţa - 23p, 5. Cobadin - 21p, 6. Amzacea - 21p, 7. Adamclisi - 17p, 8. Cochirleni - 17p, 9. ITC - 14p, 10. Viişoara - 9p, 11. Bărăganu - 3p.
 
Sursa foto (cu rol ilustrativ): ZIUA de Constanţa
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii