04:14 19 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

UPDATE. Imagini de la eveniment SSC Farul, scor-fluviu în meciul amical cu ACS Performer Constanţa (galerie foto)

18 Feb, 2018 12:23 2841 Marime text
Echipa de fotbal SSC Farul Constanţa, clasată pe locul doi în seria secundă a Ligii a 3-a, dispută la această oră o nouă partidă amicală, cu echipa de juniori ACS Performer Constanţa, în care au început însă ca titulari şi trei fotbalişti experimentaţi: Dorel Zaharia, Raj Cărăuleanu şi Gabi Dobre.

Confruntarea este găzduită de terenul de rugby „Mihai Naca“ din Constanţa.

Pe 24 februarie, pe stadionul „Portul“ din Constanţa se joacă, de la ora 14.00, partida de verificare SSC Farul Constanţa - Academia Rapid Bucureşti, precedată, de la ora 13.00, de prezentarea lotului formaţiei constănţene pentru returul Ligii a 3-a.

UPDATE:

Partida i-a revenit SSC Farul cu scorul de 10-0. Golurile au fost marcate de Cârstocea (18), Cl. Dragu (22), R. Stănescu (37), Al. Grigoraş (41), Androne (51), Pătulea (57, 67), I. Florea (61), V. Şicu (80) şi Lamine (87).

În prima repriză, SSC Farul a jucat cu: Gurău - Iani, Lamine, Kwadwo, Vântu - Cârstocea, Tudorică - Al. Grigoraş, R. Stănescu, Călinţaru - Cl. Dragu.

După pauză, au evoluat: Vl. Neagu - Robu, Lamine, Botea, Androne - Vl. Suciu, Tudorică - V. Şicu, I. Florea, Zamfir - Pătulea.

Sursa foto: ZIUA de Constanţa