07:22 29 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Imagini de la eveniment SSC Farul Constanța, victorie şi în amicalul cu Farul Tuzla (galerie foto+video)

03 Feb, 2018 13:30 3899 Marime text

Echipa de fotbal SSC Farul Constanța, clasată pe locul doi în seria secundă a Ligii a 3-a, a câștigat cu 3-1 (1-1) meciul amical jucat astăzi pe stadionul Farul din Constanța cu Farul Tuzla (Liga 4-a).

Golurile au fost marcate de Iani (9), I. Florea (59 - din penalty), Vl. Suciu (82), respectiv Tănase (34).

SSC Farul (antrenori, Petre Grigoraş, Marian Dinu, Ion Barbu si Gică Mina) a evoluat în prima repriză cu: Vl. Neagu - Juncănaru, Lamine, Kwadwo, Caragea - Iani, Tudorică - Zamfir, R. Stănescu, Cl. Dragu - Pătulea.

După pauză, au evoluat: Cebotari - Androne, Vl. Suciu, Kwadwo, Ştefancu - Iani, R. Farcaş - Cocârlă, I. Florea, V. Şicu - Cl. Dragu.

Nu au evoluat, menajați după accidentari sau răciți, Botea, Al. Grigoraş, Gurău, Cârstocea, Robu si Vântu. Cocârlă este un fotbalist aflat în probe.

Farul Tuzla (antrenor, Iulian Nasture) a început meciul cu: Uglea - C. Mircea, Tănase, Agrigoroaie, Caragicu - Dumitru, Roman - Ceacu, Monea, E. Asan - C. Constantin.

Au mai evoluat Tudoran, Arnăutu, V. Ilie, Madu și Prisecariu.