02:03 20 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Imagini de la eveniment SSC Farul Constanța a învins Chindia Târgoviște. Victorie uriașă! (galerie foto)

30 Mar, 2019 17:01 2476 Marime text

Echipa de fotbal SSC Farul Constanta a realizat astăzi o victorie foarte mare în Liga a 2-a, trecând pe teren propriu, în etapa a 27-a, de Chindia Târgoviște, echipa din plutonul fruntaș, aflată în lupta pentru promovarea în Liga 1.

Angrenate în bătălia pentru evitarea retrogradării, gazdele s-au impus cu 1-0, grație golului marcat de Georgian Păun, în minutul 80.

Reușita a fost foarte frumoasă, șut din afara careului, de la 20 de metri!

Chindia a încheiat partida cu un jucător în minus, după ce Mihai Neicuțescu a primit cartonașul roșu în minutul 82, pentru două cartonașe galbene.

SSC Farul (antrenor, Petre Grigoraș) a jucat cu: Avram (cpt.) - Joao Diogo, Ehmann, Ispas, Neciu - Celestino (62 Moise), Toma - Fotescu (78 Doumbia), Diogo Rosado, Miranda - Surdu (62 Păun).

Echipa Chindiei (antrenor, Viorel Moldovan) a fost: Aioani - Martac, Șandru, Leca, Dumitrașcu (84 D. Florea) - Șerban (75 Neicuțescu), Novac, Liviu Mihai, Panait - Cherchez (cpt.) (68 Neguț),  V. Alexandru.

Petrolul Ploiești - U Cluj 1-0.

Partida UTA - Sportul Snagov e programată duminică, 31 martie, de la ora 13.00.

SSC Farul a urcat o poziție în clasament, de pe 17 pe ultimul loc retrogradant, 16, cu 29 de puncte, la egalitate cu prima echipă de deasupra liniei, Daco-Getica București, care are însă golaveraj superior.

Sursa foto: ZIUA de Constanța