05:08 19 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Imagini de la eveniment Final incandescent! Meciul BC Athletic Constanța - CSO Voluntari, decis în ultimele secunde (galerie foto+video)

29 Dec, 2018 19:38 1728 Marime text
Echipa masculină de baschet Atletic Constanța a încheiat anul cu o înfrângere, 65-67 pe teren propriu cu CSO Voluntari, în Liga Națională, grupa B.

Gazdele au condus la pauza cu 42-36, iar pe sferturi scorul a fost 18-18, 24-18, 12-19 si 11-12.

Finalul a fost unul incandescent. Ultimul sfert a început de la scorul de 55-54 pentru CSO Voluntari, care s-a menținut la conducere pana spre final. Gazdele au reușit să egaleze însă, 64-64, iar cu noua secunde înainte de terminarea partidei au trecut chiar în avantaj, 65-64.

Echipa din Voluntari a reusit sa revina însă în ultimele cinci secunde, grație a trei aruncari libere.

Pentru BC Atletic au înscris Ray - 19p (3x3), Lockhart - 9p (1×3), Mâinea - 8p, Berkelund - 7p, Andrieș - 6p, Unitu - 5p (1×3), Oprean - 4p, Șerban - 4p, Ciucă - 2p si McLean - 1p.