13:23 29 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Imagini de la eveniment Baschetbalistele de la Phoenix Știința, eșec la Constanța cu CSM Târgoviște (galerie foto+video)

05 Jan, 2019 20:11 1693 Marime text
Echipa feminină de baschet Phoenix Știința Constanța a susținut în această seară primul meci oficial din 2019, întâlnind pe teren propriu CSM Târgoviște, în etapa a treia a Ligii Naționale, Grupa Roșie (primul eșalon valoric).

Partida i-a revenit formației oaspete, scor 58-43 (28-14 la pauză, iar pe sferturi 17-6, 11-8, 15-21 și 15-8).

Pentru Phoenix Știința a fost a treia înfrângere din tot atâtea partide susținute în Grupa Roșie.

Pentru echipa de pe litoral au marcat Vladinka Erak - 12p, Jelena Jovanovic - 11p, Chelsea Douglas - 7p (1×3), Andreea Beldian - 6 (2×3), Cristiana Cutaș - 5p (1×3) și Bianca Fota - 2p.

Sursa foto+video: ZIUA de Constanța