02:36 11 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Imagini de la eveniment AS CS Farul a câştigat la scor meciul din Liga a 4-a cu Portul Constanţa (galerie foto + video)

01 Sep, 2018 19:41 5327 Marime text
Echipa de fotbal AS CS Farul Constanta, nou infiintata si care a demarat procedurile pentru a-si schimba numele in FC Farul (brand castigat la licitatie de fostul fotbalist Ciprian Marica), a castigat la scor, 6-0 (2-0), meciul de seniori de astăzi din deplasare cu Portul Constanta, contând pentru etapa a patra a Ligii a 4-a a județului  Constanta.

Golurile au fost marcate de Codescu (21), D. Zaharia (36), Pâslaru (58, din penalty), Lazăr (59, 90) si Curte (87).

AS CS Farul (antrenori, Ion Constantinescu, Georges Mihai si Laurenţiu Gheorghe) a jucat cu: Tătar - M. Zamfir (74 Curte), Petrache, Marzavan, Ştefancu - Robu, C. Carabaş (61 M. Zaharia) -  A. Cristea (58 Lazăr), Pâslaru, Codescu - D. Zaharia (cpt.) (76 Bleau).

Portul (antrenori, Gabriel Dinică și Puiu Gârlea) a folosit jucatorii: Frunză - Cârnu, L. Croitoru (46 Colţea), Rizea, Teodorof - M. Cristea, Teleman (53 Mihalache) - Cearpaș (26 P. Anghel), Rotaru (55 Mocanu), Burghelia - Stoian (cpt.).

Ambele echipe au încheiat partida cu câte un jucător în minus, primind cartonaș roșu Stoian, de la Portul, în minutul 62, respectiv Ștefancu, de la AS CS Farul, în minutul 65.

În meciul de juniori s-a impus Portul cu 2-1.