13:28 29 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

HC Dobrogea Sud, victorie pe terenul vicecampioanei Potaissa Turda

24 Sep, 2021 21:28 2792 Marime text
  • Victorie senzațională pentru „Delfini”, la Turda!

„Delfinii” au început ultimul meci al etapei a III-a din Liga Zimbrilor cu 30 de minute de vis (scor 8-16, la pauză). Iar la final a fost 28-19 pentru oaspeţi!

Dani Vasile a făcut din nou minuni: 12 parade, dintre care două la 7 metri, și a încheiat cu 18 intervenții salvatoare.

Băieții antrenați de Djordje Cirkovic, George Buricea și Rudi Stănescu și-au luat revanșa pentru ultimele înfrângeri suferite în fața turdenilor.

Nikolic și Vegar, dublați de Chikovani și Caba, au jucat aproape perfect în apărare, iar în atac au strălucit „argintul viu” Leon Raso și, mai ales, Marko Buvinic, care a marcat din toate pozițiile! Iar când ei n-au putut, au ieșit la rampă Chikovani, Andrei și Stankovic, mână sigură la 7 metri.

Sportivii își continuă seria perfectă din Liga Zimbrilor: 3 victorii în 3 meciuri!

Sursă foto: Captură TVR2