12:27 27 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Handbaliștii de la CSM Constanța, victorie cu CSA Steaua în Campionatul Național de tineret (GALERIE FOTO)

19 Sep, 2023 12:42 1082 Marime text

Echipa de handbal CSM Constanța a câștigat, în Sala Sporturilor „Simona Amânar“ din Constanța, scor 33-32 (19-18), contra CSA Steaua București, în etapa inaugurală a sezonului 2023/2024 al Campionatului Național de tineret.

Echipa de pe litoral este antrenată de Enis Murtaza

Handbaliștii noștri au fost permanent la timona jocului și au condus chiar și cu 5 goluri, 27-22, în minutul 41, dar adversarii au refuzat să capituleze. La 32-31, Teodor George Ștefan a înscris golul decisiv pentru victorie. Felicitări, jucătorilor și staff-ului!, este mesajul CSM Constanța.

Pentru formația gazdă au evoluat: Preda, Matei, Ciocea, Chilianu - Rareș Ștefan 13 goluri, Teodor Ștefan 9, Ayar Murtaza 3, Eden Murtaza 3, Pușcașu 2, Vlase 2, Caluda 1, Acsentie, Barbieru, Crișan, Ragea, Murat.

CSM Constanța va juca următorul meci în deplasare, cu CS Dinamo București, sâmbătă, 23 septembrie.

Sursa foto: Facebook (CSM Constanța Handbal)