23:49 29 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Handbaliștii de la CSM Constanța au pierdut primul meci contra celor de la Fraikin BM Granollers

28 Aug, 2023 09:45 764 Marime text

Handbaliștii de la CSM Constanța au pierdut contra celor de la Fraikin BM Granollers în prima manșă din turul preliminar al EHF European League.

Spaniolii, finaliști în ediția trecută, au învins trupa de pe litoral cu 29 – 27 (16 – 14).

„Nistor & comp au forțat revenirea după pauză, dar apărarea nu a mai fost punctul forte al echipei noastre, iar finaliștii ediției precedente a competiției au valorificat mult mai bine situațiile de gol. În minutul 43 l-am pierdut pe Chikovani, eliminat cu cartonaș roșu pentru o intrare imprudentă la semicerc. Ratările ne-au privat pe final de un rezultat favorabil, care a părut posibil în ultimele 10 minute. Antrenorii George Buricea și Ionuț Pușcașu au mizat pe Vasile și Rusu, în poartă, Komogorov 6 goluri, Stankovic 4 (2x7m), Nistor 4 (1), Nikolic 3, Mourino 3, Căbuț 2, Aliokhin 2, Drăgan 1, Ravnic 1, Ilie 1, Chikovani, Caba, Andrei, Susanu.

Le mulțumim tuturor pentru atmosfera extraordinară de la Sala Sporturilor! Calificarea se joacă în Spania! Hai, Constanța!”, transmite CSM Constanța Handbal pe Facebook.