12:30 27 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Handbal CSM Constanța a învins și Universitatea Cluj. Antrenorul George Buricea, sărbătorit (GALERIE FOTO)

03 Aug, 2023 09:54 1388 Marime text

Echipa masculină de handbal CSM Constanța s-a impus și în al doilea meci amical disputat în stagiul de pregătire de la Sfântu Gheorghe, 44-29 cu Universitatea Cluj.

Pentru echipa de pe litoral au marcat: Ravnić 9, Căbuț 6, Aliokhin 6, Alex Andrei 4, Mouriño 3, Ilie 3, Susanu 3, Caba 2, Drăgan 2, Nistor 2, Nikolić 2, Komogorov 1 și Chikovani 1.

La finalul celor două reprize, ambele echipe au convenit să mai dispute o repriză de 15 minute, una în care George Buricea și Ionuț Pușcașu, tehnicienii CSM Constanța, au testat mai multe scheme de joc, folosind o rotație mai mare, printre marcatori numărându-se Murtaza sau Rareș Ștefan.

În prima partidă de verificare, formația de la malul mării învinsese Steaua București, scor 31-26 (14-12).

CSM Constanța continuă pregătirea și urmează să ajungă la Buzău în zilele următoare, unde va disputa ultimul meci amical din această deplasare, cu HC Buzău, pe 5 august.

În cantonament, echipa constănțeană l-a sărbătorit, cu ocazia zilei de naștere (a împlinit 44 de ani), pe antrenorul principal George Buricea, care a primit un cadou în formă de minge de handbal, pe care au fost înscrise realizările CSM Constanța din sezonul trecut, urări și numele componenților formației.

La mulți ani, coach! La mulți ani, George Buricea!, a fost mesajul de pe pagina de Facebook a CSM Constanța.

Sursa foto: Facebook (CSM Constanța Handbal)