06:39 18 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Handbal CS Medgidia, victorie clară în deplasare cu CSM Alexandria DivA (GALERIE FOTO)

11 Dec, 2021 15:55 2580 Marime text

• În clasament, Medgidia se află pe locul doi, cu 33 de puncte, la o lungime în spatele liderului CSU Piteşti, pe care îl întâlneşte etapa viitoare pe teren propriu.

Cele două reprezentante ale judeţului Constanţa în seria B a Diviziei A la handbal masculin, CS Medgidia şi HC Dobrogea Sud DivA, au susţinut astăzi meciurile din etapa a 13-a de campionat.

Aflată pe podium, CS Medgidia a evoluat în fieful ultimei clasate, CSM Alexandria DivA, şi, conform aşteptărilor, oaspeţii s-au impus categoric, scor 38-22 (21-11).

Medgidia a fost la cârma partidei de la începutul ei și până la final, intrând la pauză, cu o diferență de 10 goluri pe tabelă, scor 21-11.

Repriza a doua i-a confirmat formației noastre statutul de favorită, permițându-i detașat să se desprindă pe tabelă.

Medgidia a câștigat și acest duel, cu scorul de 38-22 și se pregătește de meciul decisiv pentru ierarhia Seriei B, Divizia A, cu rivala CSU Pitești, pe teren propriu, se arată pe pagina de Facebook a CS Medgidia.

În clasament, Medgidia se află pe locul doi, cu 33 de puncte, la o lungime în spatele liderului CSU Piteşti.

HC Dobrogea Sud DivA a jucat astăzi pe teren propriu cu CS Dinamo Bucureşti DivA, în faţa căreia „delfinii“ au pierdut cu 30-32 (17-17).

În clasament, echipa din Constanţa ocupă poziţia a şaptea, cu zece puncte.

Sursa foto: Facebook (CS Medgidia)