23:01 23 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Gloria Băneasa, victorie în Liga a 3-a. Gloria Albești a egalat Farul Constanța II în prelungiri (VIDEO)

11 Sep, 2022 11:43 1576 Marime text

Etapa a treia a Ligii a treia la fotbal, seria a treia, i-a adus prima victorie în competiție nou promovatei Gloria Băneasa, care a câștigat cu 3-2 pe teren propriu meciul cu Agricola Borcea.

Pentru Gloria au marcat Petre Bolojan (două goluri) și Valentin Găiceanu.

Formația din Băneasa e neînvinsă în trei partide și, cu cinci puncte, după o victorie și două egaluri, golaveraj 7-6, ocupă locul trei în clasament.

Celelalte două reprezentante ale județului Constanța în seria a treia, Farul Constanța II și Gloria Albești, s-au întâlnit în meci direct la Albești, partida încheindu-se la egalitate, 1-1.

Farul Constanța II a susținut, sâmbătă după-amiază, confruntarea cu Gloria Albești din etapa a 3-a a campionatului Ligii a III-a, Seria a III-a.
Partida a avut loc la Albești și s-a încheiat la egalitate, 1-1.

Scorul a fost deschis în minutul 14 de oaspeți, Ionuț Cojocaru punctând cu un șut la colț. Gazdele au egalat în al șaselea minut de prelungiri, prin Andrei Florea, printr-o lovitură de cap.

Au evoluat formațiile:

Gloria Albești (antrenor, Vasile Enache): Ciuperceanu - Mișilaricu, Stoian, Puiu, Florea, Grigore, Neicu, Anton, Roată, Vieru, Muscă. Rezerve: Rotaru - Muzechearu, Mărgean, Sapioniac, Sandu, Marin, Zugravu, Zanfir, Pîslaru.

Farul II (antrenori, Sorin Rădoi și Marius Axinciuc): Mușat - Mboko, Dănuleasă, Corinus (46 Stancu), Lazăr - R. Ion, Bîrzu, Mitulețu (46 Pelivan) - Dumitrache (80 Iorga), Cojocaru (78 Băceanu), Andronache (58 Sali). Rezerve neutilizate: Cimpoeșu - Calu.