09:24 20 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Gloria Băneasa, aproape de victorie pe terenul Farului Constanța II (VIDEO)

30 Oct, 2022 11:18 1958 Marime text

În etapa a zecea a Ligii a 3-a la fotbal, seria a treia, pe terenul central din Complexul Academiei Hagi, de la Ovidiu, s-au întâlnit două dintre reprezentantele județului Constanța, Farul Constanța II și nou promovata Gloria Băneasa.

Partida s-a încheiat la egalitate, 1-1. Oaspeții au deschis scorul în minutul 66, prin Kenneth Obananaya, iar Farul II a egalat în ultimul minut, prin Ionuț Cojocaru.

Au evoluat formațiile:

Farul II (antrenori, Sorin Rădoi și Marius Axinciuc): Mușat - Mboko, Duțu, Ștefănescu, Mitulețu - Banu, Martinovic (71 Stancu), Iorga (71 Vîlea) - Dumitrache (90 Pelivan), Andronache, Calu (54 Cojocaru). Rezerve neutilizate: Cimpoeșu - Cocot, Răduța, Băsceanu, Băceanu.

Gloria Băneasa (antrenor, Ion Sîrbu): Florică - Gogor, Băniță, Ovye, Badea, Tătar (87 Demeter), Marinescu (46 Avram), Bolojan (78 Dumitrașcu), Moraru (46 Trey), Obananaya, Militaru. Rezerve neutilizate: Șerban - Matei, Mărgărit.

A treia echipă din județul Constanța din competiție, Gloria Albești, a cedat cu 0-3 (0-1) în deplasare cu Dunărea Călărași.

Înfrângere dură suferită de băieții noștri în primul meci din returul campionatului, este mesajul Gloriei.

Pentru echipa din Albești (antrenor principal, Vasile Enache; antrenor second, Gabriel Dinică) au evoluat: Sebastian Ciuperceanu - Andrei Florea, Cristian Stoian, Adrian Sapioniac, Răzvan Puiu, Mihai Zugravu, Mihnea Neicu, Mădălin Anton, Alexandru Vieru, Cosmin Zamfir, Alexandru Muscă. Au mai intrat: Robert Pîslaru, Stelian Mișelăricu, Fineas Roată, Dumitru Muzechearu și Horia Marin. Rezerve neutilizate: Dragoș Grigore, Sandu Vlad, Robert Mărgean

Celelalte rezultate ale rundei: Înainte Modelu - Recolta Gh. Doja 2-2, FC Voluntari II - Agricola Borcea 1-4 și CS Amara - CS Afumați 0-5.