Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
14:53 17 10 2019 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbalul judeţului Constanţa Viitorul Cuza Vodă, scorul etapei inaugurale de la Liga a 6-a

ro

04 Sep, 2019 00:00 908 Marime text
Meciurile din etapa a patra a Liga a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa s-au încheiat cu rezultatele: Axiopolis Cernavodă - CS Năvodari 1-2 la seniori / 2-3 la juniori, CS Lipniţa Carvăn - Sparta Techirghiol 2-2 / 0-3, CS Agigea - CS Eforie 2-1 / 5-0, Gloria Albeşti - Ştiinţa Acalab Poarta Albă 7-0 / 6-5, CS Mihail Kogălniceanu - Gloria Băneasa 6-2 / 3-2, Viitorul Fântânele - Emaus Cernavodă 12-1 / 3-2, Voinţa Valu lui Traian - Viitorul Pecineaga 6-5 / 9-1, Farul Tuzla - CS Portul Constanţa 0-1 / 0-8 şi CSO Ovidiu - CS Cumpăna 2-2 / 2-4.
 
Liga a 5-a a programat runda secundă, în care scorurile au fost: în Seria Nord - Dacia Mircea Vodă - Recolta Nicolae Bălcescu 5-4, Steaua Speranţei Siliştea - Voinţa Săcele 3-2, Sportul Tortoman - Victoria Mihai Viteazu 2-0, CSO Murfatlar - Dunărea Ciobanu 5-3, Litoral Corbu - Viitorul Târguşor 4-1, Speranţa Castelu - CS Sharks Lumina 8-1, CS Peştera - AS Litoral Corbu 2019 8-1, Viitorul Hârşova - Flacăra Crucea 4-3; în Seria Sud: CS Negru Vodă - AS Viişoara 4-2, CS Poseidon Limanu 2 Mai II - Sport Prim Oltina 4-1, AS Săgeata Stejaru 2019 Constanţa - Fulgerul Chirnogeni 3-1, AS Pelinu 2016 - Viitorul Cobadin 0-4, Inter Ion Corvin - AS Pelinu Gold 2019 2-1, AS Kinder Constanţa - Olimpia Constanţa 1-2, Danubius Rasova - Unirea Topraisar 8-0. Partida FC Mereni - Avântul Comana a fost amânată. 
 
A început şi Liga a 6-a, iar rezultatele au fost: Luceafărul Amzacea - Flacăra Viişoara 2-2, Trophaeum Adamclisi - AS Independenţa 6-0, Viitorul Cobadin II - AS Bărăganu 4-1, Viitorul Cuza Vodă - Voinţa Cochirleni 8-0, Pescarul Ghindăreşti - Gloria Seimeni 3-0. Meciurile Pescăruşul Gârliciu - CS Medgidia II şi Dunărea Ostrov - Ulmetum Pantelimon au fost amânate. Înfrăţirea Cogealac s-a retras din campionat.
 
Clasamente:
Liga a 4-a seniori: 1. Fântânele - 10p, 2. Portul - 10p, 3. Agigea - 9p, 4. Năvodari - 7p, 5. Techirghiol - 7p, 6. Tuzla - 7p, 7. Albeşti - 6p, 8. Kogălniceanu - 6p, 9. Axiopolis II - 6p, 10. Eforie - 6p, 11. Ovidiu - 5p, 12. Lipniţa Carvăn - 4p, 13. Cumpăna - 4p, 14. Poarta Albă - 4p, 15. Valu lui Traian - 3p, 16. Băneasa – 2p, 17. Pecineaga - 0p, 18. Emaus - 0p.
 
Liga a 4-a juniori: 1. Năvodari - 12p, 2. Portul - 10p, 3. Valu lui Traian - 9p, 4. Băneasa - 9p, 5. Techirghiol - 9p, 6. Agigea - 9p, 7. Poarta Albă - 7p, 8. Axiopolis II - 6p, 9. Fântânele - 6p, 10. Eforie - 6p, 11. Albeşti - 6p, 12. Emaus - 4p, 13. Kogălniceanu - 3p, 14. Cumpăna - 3p, 15. Tuzla - 3p, 16. Ovidiu - 1p, 17. Lipniţa Carvăn - 0p, 18. Pecineaga - 0p.
 
Liga a 5-a, Seria Nord: 1. Peştera - 6p, 2. Corbu - 6p, 3. Siliştea - 6p, 4. Murfatlar - 6p, 5. Hârşova - 4p, 6. Castelu - 3p, 7. Săcele - 3p, 8. Nicolae Bălcescu - 3p, 9. Mihai Viteazu - 3p, 10. Mircea Vodă - 3p, 11. Tortoman - 3p, 12. Târguşor - 1p, 13. Crucea - 0p, 14. Ciobanu - 0p, 15. Corbu 2019 - 0p, 16. Lumina - 0p.
 
Liga a 5-a, Seria Sud: 1. Rasova - 6p, 2. Ion Corvin - 6p, 3. Săgeata Stejaru 2019 - 6p, 4. Cobadin - 3p, 5. Mereni - 3p, 6-7. Poseidon Limanu II, Negru Vodă - 3p (5-4), 8. Comana - 3p, 9. Viişoara - 3p, 10. Olimpia - 3p, 11. Pelinu 2016 - 3p, 12-13. AS Kinder, Pelinu Gold 2019 - 0p (1-2), 14. Chirnogeni - 0p, 15. Oltina - 0p, 16. Topraisar - 0p. 
 
Liga a 6-a: 1. Cuza Vodă - 3p, 2. Adamclisi - 3p, 3. Cobadin II - 3p, 4. Ghindăreşti - 3p, 5-6. Amzacea, Viişoara - 1p, 7-10. Gârliciu, Medgidia II, Ostrov, Pantelimon - 0p, 11. Bărăganu - 0p, 12. Seimeni - 0p, 13. Independenţa - 0p, 14. Cochirleni - 0p.
 
Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (Dornik de Sport)             

Ti-a placut articolul?

Comentarii