Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
09:57 19 04 2019 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbalul judeţului Constanţa Meciurile care se joacă în weekend în Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a

ro

30 Mar, 2019 00:00 667 Marime text
Etapa a 22-a a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa a început ieri, cu dubla întâlnire CS Năvodari - CS Mihail Kogălniceanu, încheiată cu victorii ale gazdelor: 6-1 la seniori, 7-0 la juniori. Restul partidelor se dispută sâmbătă, 30 martie, după programul: CSO Ovidiu - FC Farul Constanţa (ora 10.00 - juniorii, ora 12.00 - seniorii), Ştiinţa Acalab Poarta Albă - CS Cumpăna (11.00 / 13.00), Axiopolis Cernavodă II - Gloria Băneasa (11.00 / 13.00), Portul Constanţa - Voinţa Valu lui Traian (11.00 / 13.00), CS Lipniţa Carvăn - CS Eforie (11.00 / 13.00), CS Agigea - Viitorul Fântânele (11.00 / 13.00), Farul Tuzla - CS Poseidon 2 Mai Limanu (12.00 / 14.00) şi Sparta Techirghiol - Gloria Albeşti (12.30 / 14.30).

Liga a 5-a a programat duminică, 31 martie, runda a 20-a, meciurile fiind: FC Mereni - Litoral Corbu (11.00), Voinţa Săcele - Sportul Tortoman (11.00), Inter Ion Corvin - Danubius Rasova (11.00), Viitorul Pecineaga - Unirea Topraisar (11.00), Speranţa Castelu - Recolta Nicolae Bălcescu (14.00), Carsium Hârşova - Olimpia Constanţa (14.00), Sport Prim Oltina - CS Murfatlar (14.00), Viitorul Târguşor - AS Pelinu (14.00) şi Avântul Comana - CS Peştera (14.00).

Şi Liga a 6-a se dispută în acest weekend. În Seria Nord, în etapa a 12-a, duminică, 31 martie, se joacă partidele: Dunărea Ciobanu - Dacia Mircea Vodă (11.00), Victoria Mihai Viteazu - Pescăruşul Gârliciu (11.00), Flacăra Crucea - Pescarul Ghindăreşti (11.00), Viitorul Cuza Vodă - Gloria Seimeni (11.00), Emaus Cernavodă - Ulmetum Pantelimon (14.00), Înfrăţirea Cogealac - Steaua Speranţei Siliştea (14.00). În Seria Sud, va fi etapa a 15-a, care începe sâmbătă, 30 martie, cu CS Negru Vodă - AS Viişoara (ora 16.00), şi continuă duminică, 31 martie, cu Trophaeum Adamclisi - Dunărea Ostrov (11.00), ITC - Viitorul Cobadin (11.00), Flacăra Viişoara - AS Lumina (12.00), AS Independenţa - Fulgerul Chirnogeni (14.00) şi Old Boys Cobadin - Voinţa Cochirleni (14.30). AS Bărăganu are rundă liberă.

Clasamente:

Liga a 4-a seniori: 1. CS Năvodari - 50p, 2. CS Poseidon Limanu 2 Mai - 48p, 3. Gloria Albeşti - 44p, 4. CS Lipniţa Carvăn - 41p, 5. Viitorul Fântânele - 41p, 6. CS Agigea - 39p, 7. Sparta Techirghiol - 39p, 8. Gloria Băneasa - 38p, 9. CS Cumpăna - 35p, 10. FC Farul Constanţa - 28p, 11. Axiopolis Cernavodă II - 26p, 12. CSO Ovidiu - 25p, 13. CS Eforie - 24p, 14. Farul Tuzla - 21p, 15. CS Mihail Kogălniceanu - 15p, 16. Ştiinţa Acalab Poarta Albă - 15p, 17. Portul Constanţa - 15p, 18. Voinţa Valu lui Traian - 0p.

Liga a 4-a juniori: 1. Gloria Albeşti - 56p, 2. Portul Constanţa - 56p, 3. CS Năvodari - 54p, 4. Axiopolis Cernavodă II - 53p, 5. FC Farul Constanţa - 50p, 6. Sparta Techirghiol - 43p, 7. CS Poseidon Limanu 2 Mai - 37p, 8. CS Mihail Kogălniceanu - 35p, 9. Voinţa Valu lui Traian - 29p, 10. Ştiinţa Acalab Poarta Albă - 29p, 11. Gloria Băneasa - 26p, 12. CS Lipniţa Carvăn - 17p, 13. Viitorul Fântânele - 17p, 14. CSO Ovidiu - 14p, 15. CS Agigea - 13p, 16. CS Eforie - 12p, 17. Farul Tuzla - 7p, 18. CS Cumpăna - 3p.

Liga a 5-a: 1. Pecineaga - 42p, 2. Peştera - 40p, 3. Corbu - 40p, 4. Castelu - 37p, 5. Oltina - 34p, 6. Rasova - 33p, 7. Pelinu - 32p, 8. Olimpia - 32p, 9. Ion Corvin - 26p, 10. Tortoman - 26p, 11. Comana - 25p, 12. Mereni - 23p, 13. Săcele - 22p, 14. Nicolae Bălcescu - 20p, 15. Murfatlar - 16p, 16. Târguşor - 15p, 17. Hârşova - 14p, 18. Topraisar - 10p.

Liga a 6-a, seria Nord: 1. Crucea - 29p, 2. MIrcea Vodă - 28p, 3. Cuza Vodă - 24p, 4. Mihai Viteazu - 19p, 5. Seimeni - 18p, 6. Ciobanu - 14p, 7. Siliştea - 14p, 8. Ghindăreşti - 13p, 9. Cogealac - 12p, 10. Gârliciu - 7p, 11. Pantelimon - 7p, 12. Emaus - 4p.

Liga a 6-a, seria Sud: 1. ITC - 35p, 2. Viitorul Cobadin - 33p, 3. Negru Vodă - 27p, 4. AS Viişoara - 25p, 5. Chirnogeni - 22p, 6. Cochirleni - 21p, 7. Lumina - 20p, 8. Independenţa - 17p, 9. Old Boys Cobadin - 14p, 10. Adamclisi - 10p, 11. Ostrov - 8p, 12. Flacăra Viişoara - 3p, 13. AS Bărăganu - 2p.
 
Sursa foto: Facebook (Dornik de Sport) 
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii