Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
14:28 17 09 2019 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbalul judeţului Constanţa Meciurile care se joacă în weekend în Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a

ro

07 Sep, 2019 00:00 579 Marime text
În etapa a cincea a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa, se vor disputa, sâmbătă, 7 septembrie, de la orele 15.00 (juniorii) şi 17.00 (seniorii), meciurile: CS Năvodari - CS Lipniţa Carvăn, Viitorul Pecineaga - Axiopolis Cernavodă II, Portul Constanţa - Voinţa Valu lui Traian, Emaus Cernavodă - CS Agigea, CS Cumpăna - Viitorul Fântânele, Sparta Techirghiol - CSO Ovidiu, Gloria Albeşti - CS Mihail Kogălniceanu şi Ştiinţa Acalab Poarta Albă - Farul Tuzla. Confruntarea de seniori CS Eforie - Gloria Băneasa a fost amânată.
 
Duminică, 8 septembrie, au fost programate meciurile din etapa a treia a Ligii a 5-a, astfel: seria Nord - Victoria Mihai Viteazu - Steaua Speranţei Siliştea (11.00), Dunărea Ciobanu - CS Peştera (11.00), AS Litoral Sport 2019 Corbu - Flacăra Crucea (11.00), Viitorul Hârşova - Litoral Corbu (14.00), Viitorul Târguşor - Speranţa Castelu (17.00), CS Sharks Lumina - Dacia Mircea Vodă (17.00), Voinţa Săcele - CS Murfatlar (17.00), Recolta Nicolae Bălcescu - Sportul Tortoman (17.00); seria Sud - Sport Prim Oltina - CS Negru Vodă (11.00), AS Viişoara - FC Mereni (11.00), Avântul Comana - Danubius Rasova (11.00), Viitorul Cobadin - AS Săgeata Stejaru 2019 Constanţa (11.00), Inter Ion Corvin - Poseidon Limanu - 2 Mai II (14.00), Fulgerul Chirnogeni - Kinder Constanţa (14.00), Olimpia Constanţa - AS Pelinu Gold 2019 (14.30), Unirea Topraisar - AS Pelinu 2016 (17.00).
 
Şi meciurile din etapa a doua a Ligii a 6-a se dispută tot duminică, 8 septembrie: CS Medgidia II - Viitorul Cobadin (11.00), Gloria Seimeni - Viitorul Cuza Vodă (11.00), Ulmetum Pantelimon - Pescarul Ghindăreşti (11.00), Flacăra Viişoara - Dunărea Ostrov (14.00), AS Independenţa - Luceafărul Amzacea (14.00), AS Bărăganu - Trophaeum Adamclisi (14.00), Voinţa Cochirleni - Pescăruşul Gârliciu (14.00).
      
Clasamente:
 
Liga a 4-a seniori: 1. Fântânele - 10p, 2. Portul - 10p, 3. Agigea - 9p, 4. Năvodari - 7p, 5. Techirghiol - 7p, 6. Tuzla - 7p, 7. Albeşti - 6p, 8. Kogălniceanu - 6p, 9. Axiopolis II - 6p, 10. Eforie - 6p, 11. Ovidiu - 5p, 12. Lipniţa Carvăn - 4p, 13. Cumpăna - 4p, 14. Poarta Albă - 4p, 15. Valu lui Traian - 3p, 16. Băneasa - 2p, 17. Pecineaga - 0p, 18. Emaus - 0p.  
 
Liga a 4-a juniori: 1. Năvodari - 12p, 2. Portul - 10p, 3. Valu lui Traian - 9p, 4. Băneasa - 9p, 5. Techirghiol - 9p, 6. Agigea - 9p, 7. Poarta Albă - 7p, 8. Axiopolis II - 6p, 9. Fântânele - 6p, 10. Eforie - 6p, 11. Albeşti - 6p, 12. Emaus - 4p, 13. Kogălniceanu - 3p, 14. Cumpăna - 3p, 15. Tuzla - 3p, 16. Ovidiu - 1p, 17. Lipniţa Carvăn - 0p, 18. Pecineaga - 0p.  
 
Liga a 5-a, Seria Nord: 1. Peştera - 6p, 2. Corbu - 6p, 3. Siliştea - 6p, 4. Murfatlar - 6p, 5. Hârşova - 4p, 6. Castelu - 3p, 7. Săcele - 3p, 8. Nicolae Bălcescu - 3p, 9. Mihai Viteazu - 3p, 10. Mircea Vodă - 3p, 11. Tortoman - 3p, 12. Târguşor - 1p, 13. Crucea - 0p, 14. Ciobanu - 0p, 15. Corbu 2019 - 0p, 16. Lumina - 0p.  
 
Liga a 5-a, Seria Sud: 1. Rasova - 6p, 2. Ion Corvin - 6p, 3. Săgeata Stejaru 2019 - 6p, 4. Cobadin - 3p, 5. Mereni - 3p, 6-7. Poseidon Limanu II, Negru Vodă - 3p (5-4), 8. Comana - 3p, 9. Viişoara - 3p, 10. Olimpia - 3p, 11. Pelinu 2016 - 3p, 12-13. AS Kinder, Pelinu Gold 2019 - 0p (1-2), 14. Chirnogeni - 0p, 15. Oltina - 0p, 16. Topraisar - 0p.   
 
Liga a 6-a: 1. Cuza Vodă - 3p, 2. Adamclisi - 3p, 3. Cobadin II - 3p, 4. Ghindăreşti - 3p, 5-6. Amzacea, Viişoara - 1p, 7-10. Gârliciu, Medgidia II, Ostrov, Pantelimon - 0p, 11. Bărăganu - 0p, 12. Seimeni - 0p, 13. Independenţa - 0p, 14. Cochirleni - 0p.
 
Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (Dornik de Sport)
 
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii