Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
06:01 19 04 2019 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbalul judeţului Constanţa Meciurile care se joacă în weekend în Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a

ro

23 Mar, 2019 00:00 887 Marime text
Partidele din etapa a 21-a a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa se dispută sâmbătă, 23 martie, după programul: CS Poseidon 2 Mai Limanu - Axiopolis II Cernavodă (ora 11.00 - juniorii, ora 13.00 - seniorii; teren 2 Mai), Viitorul Fântânele - CS Eforie (11.00 / 13.00), Gloria Băneasa - CSO Ovidiu (11.00 / 13.00), Voinţa Valu lui Traian - Ştiinţa Acalab Poarta Albă (11.00 / 13.00), FC Farul Constanţa - Portul Constanţa (11.00 / 13.00, teren ITC), CS Cumpăna - Sparta Techirghiol (11.00 / 13.00), Gloria Albeşti - CS Năvodari (11.00 / 13.00), CS Mihail Kogălniceanu - CS Agigea (11.00 / 13.00), Farul Tuzla - CS Lipniţa Carvăn (12.00 / 14.00, teren Eforie Sud).
 
Duminică, 24 martie, au fost programate meciurile din runda a 19-a a Ligii a 5-a, astfel: Olimpia Constanţa - Sport Prim Oltina (ora 11.00); Avântul Comana - Viitorul Pecineaga (11.00), Litoral Corbu - Voinţa Săcele (11.00), Sportul Tortoman - Inter Ion Corvin (11.00), Danubius Rasova - Speranţa Castelu (11.00), CS Murfatlar - Unirea Topraisar (14.00), CS Peştera - Viitorul Târguşor (14.00), AS Pelinu - FC Mereni (14.00), Recolta Nicolae Bălcescu - Carsium Hârşova (14.00).
 
În acest weekend, se va relua şi Seria Sud a Ligii a 6-a, cu meciurile din etapa a 14-a: sâmbătă, 23 martie - Dunărea Ostrov - CS Negru Vodă (13.30); duminică, 24 martie - Viitorul Cobadin - AS Independenţa (11.00), Fulgerul Chirnogeni - Flacăra Viişoara (11.00), AS Viişoara - Old Boys Cobadin (13.30), Voinţa Cochirleni - ITC (14.00), AS Lumina - AS Bărăganu (15.00). Trophaeum Adamclisi are rundă liberă. Seria Nord a Ligii a 6-a va reîncepe la finele săptămânii viitoare, cu partidele din runda a 12-a.
 
Clasamente:
 
Liga a 4-a seniori: 1. CS Năvodari - 46p, 2. CS Poseidon Limanu 2 Mai - 45p, 3. Gloria Albeşti - 43p, 4. CS Lipniţa Carvăn - 40p, 5. Viitorul Fântânele - 38p, 6. CS Agigea - 36p, 7. Sparta Techirghiol - 36p, 8. CS Cumpăna - 35p, 9. Gloria Băneasa - 35p, 10. Axiopolis Cernavodă II - 26p, 11. FC Farul Constanţa - 25p, 12. CSO Ovidiu - 25p, 13. CS Eforie - 24p, 14. Farul Tuzla - 20p, 15. CS Mihail Kogălniceanu - 15p, 16. Portul Constanţa - 15p, 17. Ştiinţa Acalab Poarta Albă - 12p, 18. Voinţa Valu lui Traian - 0p.
 
Liga a 4-a juniori: 1. Gloria Albeşti - 56p, 2. Portul Constanţa - 55p, 3. Axiopolis Cernavodă II - 50p, 4. FC Farul Constanţa - 49p, 5. CS Năvodari - 48p, 6. Sparta Techirghiol - 40p, 7. CS Poseidon Limanu 2 Mai - 37p, 8. CS Mihail Kogălniceanu - 32p, 9. Ştiinţa Acalab Poarta Albă - 29p, 10. Voinţa Valu lui Traian - 26p, 11. Gloria Băneasa - 23p, 12. CS Lipniţa Carvăn - 14p, 13. CSO Ovidiu - 14p, 14. Viitorul Fântânele - 14p, 15. CS Agigea - 13p, 16. CS Eforie - 12p, 17. Farul Tuzla - 7p, 18. CS Cumpăna - 3p.
 
Liga a 5-a: 1. Corbu - 40p, 2. Pecineaga - 39p, 3. Peştera - 37p, 4. Castelu - 37p, 5. Oltina - 34p, 6. Rasova - 30p, 7. Pelinu - 29p, 8. Olimpia - 29p, 9. Ion Corvin - 26p, 10. Comana - 25p, 11. Mereni - 23p, 12. Tortoman - 23p, 13. Săcele - 19p, 14. Nicolae Bălcescu - 19p, 15. Târguşor - 15p, 16. Murfatlar - 13p, 17. Hârşova - 13p, 18. Topraisar - 10p.
 
Liga a 6-a, seria Sud: 1. ITC - 32p, 2. Viitorul Cobadin - 30p, 3. Negru Vodă - 24p, 4. AS Viişoara - 22p, 5. Cochirleni - 21p, 6. Chirnogeni - 19p, 7. Lumina - 17p, 8. Independenţa - 17p, 9. Old Boys Cobadin - 14p, 10. Adamclisi - 10p, 11. Ostrov - 8p, 12. Flacăra Viişoara - 3p, 13. AS Bărăganu - 2p.
 
Sursa foto: Facebook (Dornik de Sport)
 
 
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii