Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
01:03 07 12 2019 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbalul județului Constanța Ce meciuri se joacă în weekend în Liga a 4-a, a 5-a și a 6-a (program + clasamente)

ro

16 Nov, 2019 00:00 1368 Marime text
Meciurile din etapa a 17-a a Ligii a 4-a de fotbal a județului Constanța se dispută sâmbătă, 16 noiembrie, după programul: Portul Constanţa - Viitorul Pecineaga (ora 11.00 - seniorii, ora 13.00 - juniorii), Gloria Albeşti - Sparta Techirghiol (11.00 / 13.00), Stiinţa Acalab Poarta Albă - CS Năvodari (11.00 / 13.00), CS Mihail Kogălniceanu - Viitorul Fântânele (11.00 / 13.00), CSO Ovidiu - CS Agigea (11.00 / 13.00), Axiopolis Cernavodă II - CS Eforie (10.00 / 12.00), Voinţa Valu lui Traian - Emaus Cernavodă (11.00 / 13.00), Farul Tuzla - CS Cumpăna (11.00 / 13.00), CS Lipnița Carvăn - Gloria Băneasa (11.00 / 13.00). 
 
Duminică, 17 noiembrie, a fost programată runda a 13-a a Ligii a 5-a, astfel: în seria Nord - CS Sharks Lumina - Recolta Nicolae Bălcescu (14.00), Viitorul Târgușor - Victoria Mihai Viteazu (14.00), Litoral Corbu - Voința Săcele (11.00), Speranța Castelu - Dunărea Ciobanu (14.00), Dacia Mircea Vodă - AS Litoral Sport 2019 Corbu (11.00), Sportul Tortoman - Flacăra Crucea (11.00), Steaua Speranţei Siliştea - CS Peştera (14.00). CS Murfatlar are rundă liberă; în seria Sud - AS Viișoara - Avântul Comana (14.00), Sport Prim Oltina - Unirea Topraisar (14.00), CS Poseidon Limanu 2 Mai II - Viitorul Cobadin (11.00), CS Negru Vodă - Fulgerul Chirnogeni (13.30), FC Mereni - Olimpia Constanța (11.00), Danubius Rasova - AS Pelinu Gold 2019 (11.00), AS Pelinu 2016 - Kinder Constanța (11.00), Inter Ion Corvin - AS Săgeata Stejaru 2019 Constanța (11.00). 
Etapa a 12-a a Ligii a 6-a se joacă tot duminică, 17 noiembrie. Partidele sunt: Trophaeum Adamclisi - Dunărea Ostrov (11.00), Luceafărul Amzacea - Ulmetum Pantelimon (14.00), Gloria Seimeni - Vointa Cochirleni (11.00), Pescarul Ghindăreşti - CS Medgidia II (14.00), Viitorul Cuza Vodă - AS Bărăganu (11.00), Pescăruşul Gârliciu - AS Independenţa (11.00), Viitorul Cobadin II - Flacara Viișoara (11.00). 
 
Clasamente: 
 
Liga a 4-a seniori: 1. Fântânele - 38p, 2. Agigea - 36p, 3. Năvodari - 35p, 4. Albeşti - 33p, 5. Techirghiol - 30p, 6. Cumpăna - 30p, 7. Lipniţa Carvăn - 25p, 8. Tuzla - 25p, 9. Portul - 24p, 10. Eforie - 22p, 11. Kogălniceanu - 20p, 12. Băneasa - 20p, 13. Ovidiu - 17p, 14. Axiopolis II - 16p, 15. Pecineaga - 15p,16. Valu lui Traian - 14p, 17. Poarta Albă - 12p, 18. Emaus - 0p.
 
Liga a 4-a juniori: 1. Năvodari - 48p, 2. Axiopolis II - 40p, 3. Techirghiol - 38p, 4. Valu lui Traian - 37p, 5. Portul - 37p, 6. Poarta Albă - 32p, 7. Kogălniceanu - 27p, 8. Băneasa - 23p, 9. Tuzla - 23p, 10. Emaus - 19p, 11. Albeşti - 19p, 12. Fântânele - 16p, 13. Cumpăna - 16p, 14. Eforie - 16p, 15. Agigea - 13p, 16. Pecineaga - 10p, 17. Ovidiu - 4p, 18. Lipniţa Carvăn - 1p.
 
Liga a 5-a, Seria Nord: 1. Peştera - 31p, 2. Săcele - 23p, 3. Nicolae Bălcescu - 22p, 4. Castelu - 19p, 5. Corbu - 19p, 6. Murfatlar - 19p, 7. Crucea - 18p, 8. Siliştea - 16p, 9. Târguşor - 15p, 10. Tortoman - 14p, 11. Mircea Vodă - 13p, 12. Ciobanu - 12p, 13. Lumina - 12p, 14. Mihai Viteazu - 7p, 15. Corbu 2019 - 0p.
 
Liga a 5-a, Seria Sud: 1. Cobadin - 25p, 2. Ion Corvin - 25p, 3. Comana - 24p, 4. Rasova - 24p, 5. Pelinu Gold 2019 - 22p, 6. Oltina - 22p, 7. Olimpia - 20p, 8. Mereni - 19p, 9. Negru Vodă - 18p, 10. Săgeata Stejaru 2019 - 18p, 11. Viişoara - 15p, 12. Chirnogeni - 9p, 13. Topraisar - 9p, 14. AS Kinder - 6p, 13. Poseidon Limanu II - 6p, 16. Pelinu 2016 - 5p. 
 
Liga a 6-a: 1. Adamclisi - 26p, 2. Cuza Vodă - 24p, 3. Cobadin II - 22p, 4. Medgidia II - 21p, 5. Independenţa - 19p, 6. Ghindăreşti - 15p, 7. Gârliciu - 15p, 8. Seimeni - 15p, 9. Pantelimon - 13p, 10. Amzacea - 13p, 11. Cochirleni - 10p, 12. Viişoara - 9p, 13. Bărăganu - 7p, 14. Ostrov - 6p. 
 
Sursa foto: Facebook (AJF Constanța)
 
Citește și:
 
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii