Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
10:17 18 06 2019 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbalul judeţului Constanţa Ce meciuri se joacă în weekend în Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a. CS Poseidon Limanu 2 Mai, victorie cu CS Eforie

ro

18 May, 2019 00:00 951 Marime text
Începută, ieri, de partida CS Eforie - Poseidon Limanu 2 Mai (1-2 la seniori, 2-4 la juniori), etapa a 31-a a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa continuă sâmbătă, 18 mai, cu întâlnirile: CS Lipniţa Carvăn - CS Cumpăna (ora 11.00 - juniorii, ora 13.00 - seniorii), CS Năvodari - Axiopolis Cernavodă II (11.00 / 13.00), CS Agigea - Farul Tuzla (11.00 / 13.00), Viitorul Fântînele - Gloria Băneasa (11.00 / 13.00), CS Mihail Kogălniceanu - FC Farul Constanţa (11.00 / 13.00), Gloria Albeşti - Voinţa Valu lui Traian (11.00 / 13.00), Sparta Techirghiol - CSO Ovidiu (11.00 / 13.00) şi Știinţa Acalab Poarta Albă - Portul Constanţa (11.00 / 13.00).
 
În Liga a 5-a, duminică, 19 mai, a fost programată runda a 29-a, astfel: Unirea Topraisar - CS Peştera (11.00), Danubius Rasova - Viitorul Pecineaga (11.00), Inter Ion Corvin - Voinţa Săcele (12.00), CS Murfatlar - AS Pelinu (14.00), Olimpia Constanţa - Litoral Corbu (14.00), Recolta Nicolae Bălcescu - Sportul Tortoman (14.00), Carsium Hârşova - Viitorul Târguşor (14.00), Sport Prim Oltina - Avântul Comana (15.00) şi Speranţa Castelu - FC Mereni (17.00).
 
Duminică, se vor juca şi meciurile din etapa a 19-a a Ligii a 6-a, seria Nord: Ulmetum Pantelimon - Pescăruşul Gârliciu (11.00), Victoria Mihai Viteazu - Flacăra Crucea (11.00), Steaua Speranţei Siliştea - Dunărea Ciobanu (14.00), Emaus Cernavodă - Gloria Seimeni (14.00), Înfrăţirea Cogealac - Viitorul Cuza Vodă (14.00) şi Dacia Mircea Vodă - Pescarul Ghindăreşti (15.00). În seria Sud, tot duminică, se vor disputa confruntările contând pentru runda a 22-a, conform programului: AS Independenţa - CS Negru Vodă (11.00), ITC - Old Boys Cobadin (11.00), AS Lumina - AS Viişoara (11.00), AS Bărăganu - Dunărea Ostrov (11.00), Flacăra Viişoara - Trophaeum Adamclisi (14.00) şi Fulgerul Chirnogeni - Voinţa Cochirleni (14.00). Viitorul Cobadin are rundă liberă.
 

Clasamente

 
Liga a 4-a, seniori: 1. CS Poseidon 2 Mai Limanu - 73p, 2. CS Năvodari - 66p, 3. Viitorul Fântânele - 65p, 4. Gloria Albeşti - 63p, 5. Gloria Băneasa - 57p, 6. CS Cumpăna - 57p, 7. CS Agigea - 55p, 8. CS Lipniţa Carvăn - 54p, 9. Sparta Techirghiol - 48p, 10. FC Farul Constanţa - 45p, 11. CS Eforie - 39p, 12. CSO Ovidiu - 37p, 13. Axiopolis Cernavodă II - 33p, 14. Farul Tuzla - 24p, 15. Portul Constanţa - 22p, 16. Ştiinţa Acalab Poarta Albă - 21p, 17. CS Mihail Kogălniceanu - 15p, 18. Voinţa Valu lui Traian - 3p.
 
Liga a 4-a, juniori: 1. Gloria Albeşti - 81p, 2. CS Năvodari - 78p, 3. Portul Constanţa - 75p, 4. Axiopolis Cernavodă II - 74p, 5. FC Farul Constanţa - 71p, 6. Sparta Techirghiol - 61p, 7. CS Poseidon 2 Mai Limanu - 52p, 8. Voinţa Valu lui Traian - 50p, 9. CS Mihail Kogălniceanu - 47p, 10. Gloria Băneasa - 41p, 11. Ştiinţa Acalab Poarta Albă - 41p, 12. Viitorul Fântânele - 26p, 13. CS Lipniţa Carvăn - 23p, 14. CS Agigea - 23p, 15. CS Eforie - 19p, 16. CSO Ovidiu - 17p, 17. Farul Tuzla - 10p, 18. CS Cumpăna - 3p.
 
Liga a 5-a: 1. Peştera - 61p, 2. Pecineaga - 61p, 3. Oltina - 56p, 4. Castelu - 52p, 5. Corbu - 47p, 6. Pelinu - 47p, 7. Rasova - 47p, 8. Comana - 44p, 9. Olimpia - 41p, 10. Mereni - 40p, 11. Săcele - 38p, 12. Tortoman - 35p, 13. Ion Corvin - 34p, 14. Nicolae Bălcescu - 30p, 15. Murfatlar - 26p, 16. Hârşova - 26p, 17. Târguşor - 22p, 18. Topraisar - 11p.
 
Liga a 6-a, seria Nord: 1. Crucea - 47p, 2. Cuza Vodă - 42p, 3. Mircea Vodă - 37p, 4. Ciobanu - 35p, 5. Mihai Viteazu - 32p, 6. Ghindăreşti - 25p, 7. Seimeni - 24p, 8. Pantelimon - 17p, 9. Siliştea - 17p, 10. Gârliciu - 16p, 11. Cogealac - 12p, 12. Emaus - 10p.
 
Liga a 6-a, seria Sud: 1. Viitorul Cobadin - 54p, 2. ITC - 45p, 3. Chirnogeni - 39p, 4. Lumina - 38p, 5. Cochirleni - 36p, 6. AS Viişoara - 34p, 7. Negru Vodă - 31p, 8. Independenţa - 23p, 9. Old Boys Cobadin - 20p, 10. Adamclisi - 13p, 11. Ostrov - 11p, 12. AS Bărăganu - 8p, 13. Flacăra Viişoara - 6p.
 

Succes și în restanța cu FC Farul Constanța


Într-o dublă întâlnire restantă din etapa a 25-a, CS Poseidon Limanu 2 Mai a învins FC Farul Constanța în deplasare cu 3-1 la seniori, iar la juniori au câștigat gazdele cu 3-2.

În meciul de seniori, în care scorul la pauză a fost 1-1, au înscris Ivanovici (20), respectiv Țugui (40, din penalty) și Bolat (78, 86). În minutul 70, la 1-1, Poseidon a mai beneficiat de o lovitură de la 11 m, dar Țugui a ratat de data aceasta.

Poseidon (antrenori, Cristi Petcu și Erdinci Cogali) a început meciul în alcătuirea: Maxim - Crețeanu, Cioinac, Zaharia, Pârvulescu - Al. Țugui, Pazmangiu, Erdinci Cogali, Bolat - Enis Cogali, S. Zgubea. Au mai jucat Bândar, Stroiu și Brais.

FC Farul (antrenori, Ion Constantinescu și Georges Mihai) a mizat pe: Dumitrache (70 Ionescu) - Zamfir, Ștef, Carabaș, Curte, Ciolacu, Sever, Petrache, Boicu, Bârligea (65 Bidașcă), Ivanovici.        

Sursa foto: Facebook (Marian Crețeanu)

Ti-a placut articolul?

Comentarii