Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
18:28 18 06 2019 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbalul judeţului Constanţa Ce meciuri se joacă în weekend în Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a. FC Farul a învins Voința Valu lui Traian

ro

04 May, 2019 00:00 677 Marime text
Etapa a 28-a a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa a fost deschisă, ieri, de dubla întâlnire FC Farul Constanţa - Voinţa Valu lui Traian.

Farul s-a impus în ambele meciuri, 6-0 (3-0) la seniori și 4-0 la juniori.

În meciul de seniori, au marcat Boicu (18), Zaharia (21), Dumitrașcu (40, 70) și A. Cristea (56, 75).

FC Farul (antrenori, Ion Constantinescu și Georges Mihai) a jucat cu: Dumitrache - Zamfir, Robu, Ștefancu, Vintilă (70 Curte), Apostolache, Petrache (46 Sapioneac), Boicu, Zaharia (46 A. Cristea), Dumitrașcu, Lazăr (65 Sever). 
 
Restul confruntărilor se joacă sâmbătă, 4 mai, de la ora 11.00 (juniorii) şi 13.00 (seniorii), după programul: Gloria Băneasa - CS Cumpăna, CS Poseidon 2 Mai Limanu - Gloria Albeşti (teren 2 Mai), Farul Tuzla - CS Mihail Kogălniceanu, CSO Ovidiu - CS Eforie, Axiopolis Cernavodă II - Viitorul Fântânele, CS Lipniţa Carvăn - Sparta Techirghiol, Ştiinţa Acalab Poarta Albă - CS Năvodari, Portul Constanţa - CS Agigea.
 
La Liga a 5-a, duminică, 5 mai, se joacă etapa a 26-a, meciurile fiind: Litoral Corbu - Sportul Tortoman (ora 11.00), AS Pelinu - Danubius Rasova (ora 11.00), Voinţa Săcele - Sport Prim Oltina (ora 11.00), FC Mereni - Unirea Topraisar (ora 11.00), Viitorul Pecineaga - Speranţa Castelu (ora 11.00), Inter Ion Corvin - Carsium Hârşov (ora 12.00), CS Peştera - Recolta Nicolae Bălcescu (14.00), Avântul Comana - Olimpia Constanţa (ora 14.00), Viitoriul Târguşor - CS Murfatlar (ora 14.00).
 
În Seria Nord a Ligii a 6-a, a fost programată runda a 17-a, duminică, 5 mai, astfel: Dacia Mircea Vodă - Viitorul Cuza Vodă (ora 11.00), Ulmetum Pantelimon - Gloria Seimeni (ora 11.00), Steaua Speranţei Siliştea - Pescarul Ghindăreşti (ora 11.00), Pescăruşul Gârliciu - Dunărea Ciobanu (ora 11.00), Emaus Cernavodă – Flacăra Crucea (ora 14.00), Înfrăţirea Cogealac - Victoria Mihai Viteazu (ora 14.00). În Seria Sud, tot duminică, 5 mai, se va disputa etapa a 20-a: AS Independenţa - ITC (ora 11.00), Viitorul Cobadin - AS Viişoara (ora 11.00), Flacăra Viişoara - Old Boys Cobadin (13.30), AS Lumina - Trophaeum Adamclisi (ora 14.00), AS Bărăganu - CS Negru Vodă (ora 14.00), Fulgerul Chirnogeni - Dunărea Ostrov (ora 14.00). Voinţa Cochirleni are rundă liberă.
 

Clasamente

 
Liga a 4-a, seniori: 1. CS Năvodari - 60p, 2. Gloria Albeşti - 60p, 3. CS Poseidon 2 Mai Limanu - 60p, 4. Viitorul Fântânele - 59p, 5. Gloria Băneasa - 53p, 6. CS Agigea - 48p, 7. CS Cumpăna - 48p, 8. CS Lipniţa Carvăn - 45p, 9. Sparta Techirghiol - 44p, 10. FC Farul Constanţa - 43p, 11. CSO Ovidiu - 34p, 12. Axiopolis Cernavodă II - 32p, 13. CS Eforie - 30p, 14. Farul Tuzla - 22p, 15. Ştiinţa Acalab Poarta Albă - 21p, 16. Portul Constanţa - 21p, 17. CS Mihail Kogălniceanu - 15p, 18. Voinţa Valu lui Traian - 3p.

Liga a 4-a, juniori: 1. Gloria Albeşti - 72p, 2. Portul Constanţa - 72p, 3. CS Năvodari - 66p, 4. FC Farul Constanţa - 65p, 5. Axiopolis Cernavodă II - 65p, 6. Sparta Techirghiol - 52p, 7. CS Poseidon 2 Mai Limanu - 46p, 8. Voinţa Valu lui Traian - 44p, 9. CS Mihail Kogălniceanu - 41p, 10. Ştiinţa Acalab Poarta Albă - 41p, 11. Gloria Băneasa - 35p, 12. Viitorul Fântânele - 23p, 13. CS Lipniţa Carvăn - 20p, 14. CS Agigea - 20p, 15. CSO Ovidiu - 17p, 16. CS Eforie - 13p, 17. Farul Tuzla - 10p, 18. CS Cumpăna - 3p.
 
Liga a 5-a: 1. Peștera - 52p, 2. Pecineaga - 52p, 3. Oltina - 49p, 4. Castelu - 49p, 5. Corbu - 44p, 6. Rasova - 41p, 7. Olimpia - 40p, 8. Comana - 39p, 9. Pelinu - 38p, 10. Săcele - 35p, 11. Tortoman - 35p, 12. Mereni - 34p, 13. Ion Corvin - 31p, 14. Nicolae Bălcescu - 27p, 15. Murfatlar - 23p, 16. Hârșova - 23p, 17. Târgușor - 18p, 18. Topraisar - 10p.
 
Liga a 6-a, seria Nord: 1. Crucea - 41p, 2. Cuza Vodă - 39p, 3. Mircea Vodă - 37p, 4. Mihai Viteazu - 29p, 5. Ciobanu - 29p, 6. Seimeni - 21p, 7. Ghindărești - 19p, 8. Siliștea - 17p, 9. Pantelimon - 14p, 10. Gârliciu - 13p, 11. Cogealac - 12p, 12. Emaus - 7p.

Liga a 6-a, seria Sud: 1. Viitorul Cobadin - 48p, 2. ITC - 42p, 3. Cochirleni - 36p, 4. AS Viișoara - 34p, 5. Chirnogeni - 33p, 6. Lumina - 32p, 7. Negru Vodă - 28p, 8. Independența - 23p, 9. Old Boys Cobadin - 17p, 10. Ostrov - 11p, 11. Adamclisi - 10p, 12. AS Bărăganu - 5p, 13. Flacăra Viișoara - 3p.
 
Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (Dornik de Sport)

Ti-a placut articolul?

Comentarii