Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
01:08 01 12 2020 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Final de colaborare FC Farul Constanța se desparte de zece jucători

ro

22 Jun, 2020 17:50 2142 Marime text
  • FC Farul Constanța se desparte de zece jucători!

„După o analiză amănunțită a evoluțiilor din sezonul trecut al Ligii a 2-a, antrenorul echipei noastre, Ianis Zicu, și conducerea clubului nostru au decis să nu mai continue colaborarea cu 9 jucători, Baudouin Kanda, Alexandru Nicola, Iulian Carabela, Daniel Toma, Dimciu Halep, Mihailo Mitrov, Laurențiu Ardelean, Tudor Moldovan și Mădălin Martin, care nu vor mai face parte din lotul alb-albaștrilor. În plus, Ionuț Stoica va reveni la FC Voluntari, după ce perioada de împrumut la FC Farul Constanța s-a încheiat, iar formația ilfoveană a decis ca atacantul în vârstă de 20 de ani să revină la clubul de care aparține. Le mulțumim tuturor pentru munca depusă în tricoul alb-albastru și le urăm succes în carieră!”, a transmis clubul FC Farul.

Cifrele celor 10 jucători în sezonul trecut al Ligii a 2-a:

Baudouin Kanda – 21 meciuri, 3 goluri, 1 pasă decisivă
Alexandru Nicola – 20 meciuri, 1 pasă decisivă
Ionuț Stoica – 19 meciuri, 4 goluri, 2 pase decisive
Iulian Carabela – 16 meciuri
Daniel Toma – 15 meciuri, 1 gol, 1 pasă decisivă
Dimciu Halep – 9 meciuri
Mihailo Mitrov – 4 meciuri
Laurențiu Ardelean – 1 meci
Tudor Moldovan – 0 meciuri
Mădălin Martin – 0 meciuri


Sursă foto: fcfarulconstanta.ro

Ti-a placut articolul?

Comentarii