06:46 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fetele de la CSM Constanța au învins în deplasare BC Sirius Mureșul Târgu Mureș

22 Jan, 2023 09:57 1256 Marime text

O nouă victorie pentru formația feminină de baschet CSM Constanța în Liga Națională, scor 83-68 (43-28 la pauză, pe sferturi 14-12, 19-16, 29-17, 11-23) în deplasare cu BC Sirius Mureșul Târgu Mureș.

Fetele antrenate de Tatiana Gallova au făcut un prim sfert excelent, 24-12, și au intrat la pauză cu un avantaj consistent, 43-28, reușind să păstreze diferența de 15 puncte până la final: 83-68.

Aflată la debut în tricoul Constanței, americanca Rebecca Tobin a reușit 13 puncte, 6 recuperări și 5 pase decisive.

Joc excelent și pentru Miljana Dzombeta: 5 puncte, 5 recuperări, 13 pase decisive!

Au mai evoluat: Ardelean 14 puncte, Podar 12p, Croitoru 10p, Rivers 9p (5 recuperări, 5 pase decisive), Bianca Fota 6p (6, 1), Vitulova 6p, Manea 4p, Cucu 2p, Petrof 2p, Denisa Fota, se arată pe pagina de Facebook a CSM Constanța.

În clasament, echipa de pe litoral ocupă locul trei, cu 23 de puncte, având zece victorii și trei înfrângeri.

Sursa foto: Facebook (CSM Constanța Baschet)