00:09 29 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FC Viitorul a remizat cu echipa lui Grigoras

10 Feb, 2010 03:04 1610 Marime text

viitorul.jpgFormaţia clasată pe locul 2 în Liga a III-a, FC Viitorul Constanţa a remizat ieri, în Antalya, cu formaţia pregătită de Petre Grigoraş, Politehnica Iaşi. Meciul s-a încheiat cu scorul de 1-1, constănţenii deschizând scorul în minutul 33, după ce Stanciu a fost ţinut în careu de un Mihajlov şi Stere Banoti a transformat cu siguranţă de la punctul cu var. Formaţia pregătită de Cătălin Anghel şi Norbert Niţă s-au menţinut la conducere până aproape de finalul întâlnirii, ieşenii egalând cu trei minute înainte de ultimul fluier al arbitrului prin Nuno Viveiros, la singura ocazie clară de gol a reprizei secunde. Partida a fost găzduită de cea mai luxoasă arenă din Antalya, Mardan Stadium. De asemenea, la meciul de ieri, jucătorul echipei de pe litoral, Alexandru Grigoraş, nu a avut ocazia să-şi înfrunte pentru prima dată tatăl (Petre Grigoraş - antrenor Poli Iaşi), mezinul fiind în plin proces de recuperare după o accidentare. Astăzi, toate cele trei echipe ale Academiei de Fotbal Gheorghe Hagi vor părăsi Antalya cu destinaţia Istanbul, unde joi vor mai susţine câte un amical.