Farul Constanța U-18 și U-17, victorii cu Steaua București în Cupa de Tineret (VIDEO)
Farul Constanța U-18 și U-17, victorii cu Steaua București în Cupa de Tineret (VIDEO)
482
Marime text

Echipa Under-18 a Farului Constanța (antrenor, Stere Banoti) a înregistrat o victorie, astăzi, 29 octombrie 2025, în etapa întâi a Cupei de Tineret, grupa B Est.
Partida jucată în complexul Academiei Hagi, de la Ovidiu, le-a revenit gazdelor cu 3-1 (2-1).
Au marcat Antonio Minescu 4, Eduard Curcă 31 - autogol, Andrei Oglindă 83 / Andrei Zăvoianu 37.
Ne bucurăm că am început cu dreptul și această competiție. Avem ca obiectiv să câștigăm trofeul, a menționat Stere Banoti.
A fost un meci important, am cucerit trei puncte importante. Sunt bucuros în primul rând pentru echipă, că am reușit să ne impunem, dar și pentru reușita mea, bineînțeles. E bine și că am terminat meciul sănătoși, a declarat Antonio Minescu.
Farul (antrenor, Liviu Ștefan) a învins FCSB și în Cupa Elitelor U-17, scor 3-2, în etapa întâi din faza grupelor.Au înscris Andrei Filea 16, Răzvan Marincean 48-pen., Darius Tripon 65 / Dragoș Barbu 14, Bogdan Crăciun 19.
A fost un meci greu, cu un adversar puternic. Am început mai greu, dar pe parcurs ne-am revenit. M-am simțit foarte bine că am marcat golul victoriei și am ajutat echipa. Sper să o țin tot așa, a spus Darius Tripon.
Un meci spectaculos, pe contre, dar nu cred că victoria noastră poate fi pusă la îndoială, mai ales pentru a doua repriză, când adversarul nu a avut nicio șansă. Lucrăm zi de zi la mentalul băieților, să încerce să devină cei mai buni și să încerce să câștige toate meciurile. Doar așa pot deveni fotbaliști mari, a arătat și antrenorul Liviu Ștefan.
Citește și:
Farul Constanța, victorii în Liga de Tineret U-18 și Liga Elitelor U-17, U-16 și U-15. Matteo Migit, șase goluri în succesul cu 10-0 (GALERIE FOTO + VIDEO)
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp
Vezi toate STIRILE VIDEO!
Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi


