04:19 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Farul Constanţa, învinsă la Ovidiu de FCSB. Prima înfrângere pe teren propriu pentru „marinari“

04 Nov, 2021 22:41 2300 Marime text
  • Singurul gol al întâlnirii a fost înscris în minutul 13 de Grameni, care a deviat nefericit în propria poartă.

Farul Constanţa şi FCSB s-au întâlnit în această seară la Ovidiu, într-un meci restant din etapa a 13-a a Ligii 1.

Partida s-a încheiat cu victoria oaspeţilor, scor 1-0 (1-0), „marinarii“ înregistrând cu această ocazie prima înfrângere pe teren propriu în acest campionat, după ce câştigaseră toate meciurile de până acum de acasă din ediţia de faţă.

Farul și-a creat câteva ocazii foarte bune, dar FCSB a obținut din păcate toate punctele deși a șutat de numai două ori pe poartă!, este mesajul Farului.

Au evoluat:

Farul (manager tehnic, Gheorghe Hagi): Aioani - Dussaut, Ghiță, Larie, De Nooijer - Radaslavescu (75 Sali), Artean, Grameni (75 Pitu) - Chițu (46 Ganea), Betancor (75 Ad. Petre), Ciobanu (85 Purece). Rezerve: Brănescu - Georgescu, Buta, N. Popescu.

FCSB (antrenor, Edward Iorănescu): Vlad - Crețu, Vinicius, Cristea, Radunovic - Olaru (69 Șut), Oiadă, Tănase -  V. Gheorghe (58  Cordea), Keșeru (84 Budescu), Oc. Popescu (85 Stoica). Rezerve: Straton - Haruț, Dumiter, Perianu, Muși.

În clasament, Farul se află pe locul 8, cu 21 de puncte, după şase victorii, trei egaluri şi cinci eşecuri, golaveraj 17-9, la două puncte de poziţia a şasea, ultima care duce în play-off.

În meciul următor, „marinarii“ întâlnesc CS Universitatea Craiova (locul 3, cu 28 de puncte) la Ovidiu, duminică, 7 noiembrie, de la ora 15.30.

Sursa foto: Facebook (Farul Constanţa)