Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
Ziua Constanta
23:08 21 07 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Farul Constanța În septembrie 2023, aproape 40 de jucători și jucătoare participă la acțiuni ale echipelor naționale

ro

06 Sep, 2023 16:42 1537 Marime text
 

În perioada imediat următoare, 38 de jucători și jucătoare ale clubului Farul Constanța participă la acțiunile loturilor naționale, informează academiahagi.ro.

România seniori:
Marian Aioani, Tudor Băluță - convocați de selecționerul Edward Iordănescu pentru meciurile oficiale din preliminariile EURO 2024 cu Israel (9 septembrie, ora 21.45, Arena Națională) și Kosovo (12 septembrie, ora 21.45, Arena Națională).

Benin seniori:
David Kiki - convocat la naționala statului Benin pentru meciul din preliminariile Cupei Africii pe Națiuni 2023 cu Mozambic (9 septembrie - deplasare).

România tineret U21:
Dan Sîrbu, Constantin Grameni, Adrian Mazilu, Louis Munteanu - convocați de selecționerul Daniel Pancu pentru meciul oficial din preliminariile EURO U21 cu Albania U21 (12 septembrie, deplasare).

România U20:
Gabriel Dănuleasă - convocat de selecționerul Costin Curelea pentru meciurile amicale cu Cehia U20 (7 septembrie, ora 17.45, Târgoviște) și Portugalia U20 (12 septembrie, ora 18.00, deplasare).

România U19:
Luca Banu, Enes Sali - convocați de selecționerul Adrian Dulcea pentru două meciuri amicale, în deplasare, cu Israel U19 (10 și 12 septembrie).

România U18:
Rafael Munteanu, Ionuț Cercel, David Păcuraru - convocați de selecționerul Ion Marin pentru două meciuri amicale pe teren propriu cu Republica Moldova U18 (9 septembrie, ora 11.00, Tunari și 11 septembrie, ora 10.30, Buftea).

Republica Moldova U18:
Bogdan Popovici - convocat la naționala Rep. Moldova U18 pentru cele două jocuri test cu România U18 (9 septembrie, ora 11.00, la Tunari și 11 septembrie, ora 10.30, la Buftea).

România U15:
Matei Florea, Răzvan Plugaru, Alesio Pambuca, Alexandru Goncear, Gabriel Sanda, Răzvan Marincean, Cosmin Mihai - convocați de coordonatorul Victor Ene pentru un stagiu de pregătire la Cluj-Napoca, care include și două meciuri test cu CFR Cluj U16 (6 septembrie, ora 9.00) și Viitorul Cluj U16 (6 septembrie, ora 11.00).

România Feminin senioare:
Mirela Pop Ganea, Ioana Bortan, Olga Iordăchiuși, Laura Rus, Florentina Istrate - convocate de selecționerul Cristian Dulca pentru meciurile oficiale din Liga Naționilor cu Croația (22  septembrie, deplasare) și Finlanda (26 septembrie, acasă).

Republica Moldova Feminin senioare:
Nadejda Colesnicenco, Claudia Chiper, Francesca Covali, Felicia Guțu - convocate la naționala feminină de senioare a Republicii Moldova pentru meciurile oficiale din Liga Națiunilor cu Andorra (22 septembrie, ora 18.00, acasă) și Malta (26 septembrie, ora 21.00, deplasare).

Grecia Feminin senioare:
Michalopoulou Androniki - convocată la naționala feminină a Greciei pentru meciurile oficiale din Liga Naționilor cu Polonia (22  septembrie, acasă) și Serbia (26 septembrie, deplasare).

Kenya Feminin senioare:
Enez Mango - convocată la naționala feminină a Kenyei pentru două meciuri din Cupa Africii pe Națiuni contra Camerunului (22 și 26 septembrie).

România Feminin U19:
Ioana Stancu, Maria Cristea - convocate pentru un stagiu de pregătire, care are finalitate cu două meciuri amicale, în deplasare, contra Bulgariei Feminin U19 (22 și 24 septembrie, la Ruse).

România Feminin U17:
Mara Banciu, Denisa Băcanu, Anastasia Radu, Sara Bortea - convocate pentru un stagiu de pregătire la Alba Iulia, în cadrul căruia se vor susține două meciuri test contra Bosniei-Herțegovina Feminin U17 (22 și 24 septembrie, la Alba Iulia).
 
Sursa foto: Academia Hagi
 
Citește și:

 
Cu cine a picat Farul Constanța în grupa din Cupa României 2023/2024
Urmareste-ne pe Google News
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp

Ti-a placut articolul?

Comentarii