02:57 30 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

UPDATE Farul Constanţa, eşec pe teren propriu în partida cu Chindia Târgovişte. „Marinarii“ au jucat în zece din minutul 30. Hagi, supărat

05 Feb, 2022 18:15 4038 Marime text
  • Golul victoriei oaspeţilor a fost marcat de Daniel Florea.

Farul Constanţa a susţinut, astăzi, meciul de pe teren propriu cu Chindia Târgovişte, din etapa a 24-a a Ligii 1.

Confruntarea s-a încheiat cu victoria oaspeţilor, scor 1-0 (0-0), în urma golului marcat de Daniel Florea, în minutul 82.

„Marinarii“ au jucat însă în zece jucători din minutul 30, după ce atacantul Jefte Betancor, golgeterul campionatului, a primit cartonaşul roşu.

Au evoluat:

Farul (manager tehnic, Gheorghe Hagi): Aioani - Boboc (66 Malden), Larie, Ghiță, De Nooijer - Ciobanu (66 Iancu), Artean, Grameni (85 Radaslavescu) - Purece (66 Nedelcu), Betancor, Omoh (85 A. Petre).

Chindia (antrenor, Emil Săndoi): Căbuz (46 Moldovan) - Butean (66 Căpușă), Pițian, Iacob, Ioniță - Sila (67 Chunchucov), Passaglia (90 Celea), Dulca, Popadiuc - D. Popa, D. Florea.

În clasament, Farul se află pe loc de play-off, şase, cu 35 de puncte, având zece victorii, cinci egaluri şi opt înfrângeri în 23 de partide, golaveraj 26-16, dar cu un meci în minus.

În etapa viitoare, „marinarii“ evoluează în deplasare cu CS Mioveni (locul 12, cu 26 de puncte), confruntarea fiind programată miercuri, 9 februarie, de la ora 17.30.

UPDATE:

La final, Gică Hagi s-a arătat supărat pentru ce s-a întâmplat în această partidă.

Din păcate, arbitrul a decis meciul. A rupt echilibrul. Până în minutul 30, am condus meciul, am jucat foate bine. Apoi, ni s-a eliminat un jucător foarte important, iar lucrurile s-au complicat. Sunt detalii în fotbal care contează. Probabil unii le ştiu mai bine ca noi. Din ce văd eu, cum merg lucrurile, va fi foarte greu, chiar imposibil. Probabil deranjăm. Meciurile se amână, iar când se joacă ne elimină jucătorul şi nu putem vedea reluări clare la televizor, a declarat Hagi.

Sursa foto: Farul Constanţa