15:25 27 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Farul Constanța Alexandru Goncear și Răzvan Marincean au marcat pentru România Under-15

10 Oct, 2023 10:28 1165 Marime text

Echipa națională de fotbal Under-15 a României, formată din jucători născuți după 1 ianuarie 2009, a susținut, în deplasare, două meciuri de verificare în compania formației similare a Republicii Moldova.

În cele două confruntări, pentru selecționata tricoloră au evoluat șase jucători de la Farul Constanța: Răzvan Plugaru, Alesio Pambuca, Gabriel Sanda, Alexandru Goncear, Răzvan Marincean și Cosmin Mihai.

Pregătiți de Victor Ene, tricolorii au încheiat cele două confruntări cu un bilanț pozitiv, o victorie și un egal.

Primul meci s-a încheiat la egalitate, 1-1, golul României U-15  fiind înscris de Răzvan Marincean.

În a doua partidă România U-15 s-a impus cu 6-1, două dintre goluri aparținându-le lui Alexandru Goncear și Răzvan Marincean.

Evoluția jucătorilor Farului în meciul Republica Moldova U15 - România U15 1-1

Răzvan Plugaru - fundaș central, a fost titular și a jucat tot meciul;
Alesio Pambuca - fundaș stânga, a fost titular și a jucat tot meciul;
Gabriel Sanda - mijlocaș, a fost titular și a jucat până în minutul 53;
Alexandru Goncear - atacant, a intrat pe teren în minutul 68;
Răzvan Marincean - atacant, a fost titular, a înscris unicul gol al tricolorilor, în minutul 40+1 și a jucat până în minutul 53;
Cosmin Mihai - atacant, a fost titular și a jucat până în minutul 62.

Evoluția jucătorilor Farului în meciul Republica Moldova U15 - România U15 1-6

Răzvan Plugaru - fundaș central, a intrat pe teren în minutul 63;
Alesio Pambuca - fundaș stânga, a fost titular și a jucat până în minutul 57;
Gabriel Sanda - mijlocaș, a intrat pe teren în minutul 57;
Alexandru Goncear - atacant, a fost titular, a înscris golul de 5-0 în minutul 54 și a jucat până în minutul 57;
Răzvan Marincean - atacant, a intrat pe teren în minutul 57 și a înscris golul de 6-0 în minutul 64;
Cosmin Mihai - atacant, a intrat pe teren în minutul 51.

Sursa foto: frf.ro