12:36 19 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Eșec pentru baschetbalistele de la Phoenix Știința Constanța în ultimul meci al anului

30 Dec, 2018 21:29 1934 Marime text
Formația feminină de baschet Phoenix Știința Constanța a disputat astăzi ultimul meci din 2018, întâlnind în deplasare Sepsi SIC Sf. Gheorghe, în Grupa Roșie a Ligii Naționale (faza secundă a campionatului).

Partida le-a revenit gazdelor, rezultatul fiind 82-60 (la pauză 37-34, iar pe sferturi 20-16, 17-18, 19-12, 26-14).

Pentru Phoenix Știința au marcat Chelsea Douglas - 18 puncte, Vladinka Erak - 16p, Bianca Fota - 8p, Andreea Beldian - 6p, Jelena Jovanovic - 6p, Ecaterina Armanu - 3p şi Adelina Duţă - 3p.

Înfrângerea de astăzi a fost a doua în Grupa Roșie pentru Phoenix Știința, care va susține următorul meci contra formației CSM Târgoviște, pe 5 ianuarie 2019, de la ora 18.00, în Sala Sporturilor din Constanța.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): ZIUA de Constanța