08:54 20 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Enes Sali, de la FC Viitorul, gol în stilul lui Messi. A plecat din propriul teren şi a driblat tot ce a întâlnit în cale! (galerie foto + video)

30 Aug, 2019 00:00 3287 Marime text
Echipa de juniori Under-16 a FC Viitorul a învins cu 4-1 ACS Campionii FC Argeş, în etapa a şasea a Ligii Elitelor U-16. Meciul s-a jucat pe stadionul orăşenesc din Ovidiu, iar pentru formaţia gazdă, pregătită de Nicolae Roşca şi Liviu Ștefan, a evoluat în ultimele 17 minute şi Enes Sali, un jucător născut în anul 2006 (cu doi ani mai mic decât restul jucătorilor din teren). În minutul 80+3 al partidei, Enes Sali a închis tabela, cu un gol de poveste: a luat mingea din propria jumătate de teren, a driblat tot ce a întâlnit în cale şi l-a învins pe portarul advers!

Golurile au fost marcate de Denis Bujor (35), Adrian Mazilu (52, 62) şi Enes Sali (80+3), respectiv Enrico Andrei (5). În clasament, FC Viitorul U-16 se află pe locul trei, cu 12 puncte, dar un meci în minus. Pe primele două locuri se află Dinamo, cu 18 puncte, şi FCSB, cu 15 puncte, ambele echipe disputând toate cele şase meciuri de până acum. FC Viitorul are patru victorii şi un eşec, golaveraj 17-6: 6-1 acasă cu CSJ Ştiinţa U Craiova, 2-0 acasă cu FCSB, 4-1 în deplasare cu LPS Iolanda Balaş Soter, 1-3 în deplasare cu Academica Clinceni şi 4-1 acasp cu FC Argeş. Pe 18 septembrie, de la ora 10.00, FC Viitorul va disputa meciul restant, cu Universitatea Craiova.

Sursa foto: FC Viitorul