16:57 29 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Echipa națională de tineret a României s-a calificat la Campionatul European din 2019. Cu ce scor a învins selecționata din Liechtenstein

16 Oct, 2018 22:11 1934 Marime text
Echipa națională de tineret a României este foarte aproape de calificarea la Campionatul European din 2019.

După ce selecționata tricoloră a învins cu 2-0 (Man 54, Pușcaș 71) Țara Galilor, în penultimul meci din preliminarii mai are nevoie de un punct în ultima partidă, cu Liechtenstein, care se joacă în această seară la Ploiești, de la ora 21.00, pentru a merge la Euro.

În ultima etapă, în afară de partida România - Liechtenstein, se mai joacă Portugalia - Bosnia și Țara Galilor - Elveția.

La pauză, România conducea selecționata din Liechtenstein scor 3-0 prin golurile înscrise de Pușcaș (min. 14 și 39) și Ianis Hagi (min. 25).

UPDATE.

Echipa națională de tineret a României s-a calificat la Campionatul European de fotbal Under-21 din 2019, după ce a învins echipa Liechtensteinului cu scorul de 4-0 (3-0).

Al patrulea gol a fost marcat în minutul 78 de Adrian Petre, fotbalist care intrase pe teren cu câteva minute înainte de a înscrie.