17:25 02 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Dănuț Petrescu și George Rusu, reîntorși la CS Medgidia. Echipa, victorie la scor cu Farul Constanța Under-17 (GALERIE FOTO)

26 Jul, 2023 09:52 1047 Marime text

Echipa de fotbal CS Medgidia (seniori), clasată pe locul patru în sezonul precedent al Ligii a 4-a a județului Constanța, a început pregătirea în vederea noii stagiuni și a disputat și două meciuri amicale.

Unul a fost cu echipa Under-17 a Farului Constanța, formată din jucători născuți după 1 ianuarie 2007, care a disputat cu această ocazie primul meci de verificare din această vară.

Confruntarea de la Medgidia i-a revenit CS Medgidia cu 6-0 (4-0), jucându-se două reprize a câte 40 de minute.

Au marcat: Petrescu 10, 23, 43, Cojocaru 17, Dogaru 32, Megulete 46.

Fotbalul intră în linie normală!

Noul campionat va începe pe 19 august și băieții sunt deja pe «metereze».

De la jumătatea lunii au inceput sesiunile de antrenamente și deja au disputat și 2 meciuri amicale.

Din lotul lui Gelu Hampu fac parte din nou în acest sezon Dănuț Petrescu și George Rusu, reîntorși la Medgidia.

Este încă perioadă de transferuri și echipa se va definitiva în curând.

Cu ce 11 va debuta Medgidia la primul joc oficial urmează să vă ținem la curent!

Până atunci le urăm băieților mult succes și putere de muncă!, este mesajul CS Medgidia, club sportiv care beneficiază de sprijinul Primăriei Medgidia și al Consiliului Local Medgidia.

Sursa foto: Facebook (CS Medgidia)

CS Medgidia i-a administrat prima înfrângere stagională liderului Axiopolis Cernavodă (GALERIE FOTO)